35,000 TL'ye kadar laptop önerisi

Selamlar, öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu bilgisayarları önerme nedenlerinizi mümkünse yazabilir misiniz? Benim gördüğüm kadarıyla Omen 17 inç ve 32 gb ram'e sahip. Diğer bilgisayarlar 15.6 inç ve 16gb ram'leri var. Ekran kartları gördüğüm kadarıyla aynı. sanırım watt farkı bile olabiliyor artık, bir fark varsa aydınlatabilir misiniz? İşlemci anlamında farklı olduğunu görüyorum, bu bilgisayarlar bu nedenle mi daha iyidir? Ya da MSI ve ASUS olmaları nedeniyle soğutma, malzeme kalitesi vb. konularda mı daha iyiler?
İndirimden bahsederken hepsi burada, trendyol vb. indirimlerini mi kastediyorsunuz, aksi takdirde ben artık herhangi bir ürünün türkiyede fiyatının düşeceğini sanmıyorum.

MSI Crosshair 15 B12UGZ-476XTR​

https://www.hepsiburada.com/msi-cro...RuiOv6-fqB5avJYcHfRoCSEMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

35 bin TL civarlarındaki en iyi laptop diyebilirim.

Artıları :
- NVIDIA RTX 3070 8GB 140 W ve Intel Core I7-12700H birleşimiyle en üst düzey her oyunu rtx on ve dlss kalite/performans seçeneğinde 60-70 fps aralığında çok rahat oynayabilirsiniz.
- 144 HZ IPS PANEL
- 1 TB SSD ( NVMe M.2 (PCIe 4.0 ) olması.
- Kendine has tasarımı

Eksileri :
- MUX Switch desteği olmaması
- SD Kart Okuyucu olmaması

Özellikleri bakımından çok güçlü bir bilgisayar. Piyasada bu fiyat aralığında başka bir MSI laptop yok. Bütçesi uygun olanların almasını tavsiye ettiğim bir ürün.

MSI Crosshair 15 B12UGZ-476XTR​

https://www.hepsiburada.com/msi-cro...RuiOv6-fqB5avJYcHfRoCSEMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

35 bin TL civarlarındaki en iyi laptop diyebilirim.

Artıları :
- NVIDIA RTX 3070 8GB 140 W ve Intel Core I7-12700H birleşimiyle en üst düzey her oyunu rtx on ve dlss kalite/performans seçeneğinde 60-70 fps aralığında çok rahat oynayabilirsiniz.
- 144 HZ IPS PANEL
- 1 TB SSD ( NVMe M.2 (PCIe 4.0 ) olması.
- Kendine has tasarımı

Eksileri :
- MUX Switch desteği olmaması
- SD Kart Okuyucu olmaması

Özellikleri bakımından çok güçlü bir bilgisayar. Piyasada bu fiyat aralığında başka bir MSI laptop yok. Bütçesi uygun olanların almasını tavsiye ettiğim bir ürün.
Hocam şarjı ne kadar gidiyor bi bilgin var mı

Hocam şarjı ne kadar gidiyor bi bilgin var mı
Açıkçası ürünü aldığımdan beri geçen süre 1.5 hafta. Şu ana kadar şarja takılı olmadan kullanmadım ürünü ama şarj konusunda sizi sıkıntıya düşürecek kadar kötü olduğunu sanmıyorum. Super Battery modunda 4-5 saat prize takılı olmadan kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Aşağıya ürünün detaylı incelemelerini yapan 1 türk ve 1 yabancı kanalın linkini bırakıyorum. Bu iki kanalın incelediği ürün bunun edition lı versiyonu. Ekranın 2k 165hz ve RAM in 32 GB olmasından başka hiçbir donanımsal fark yoktur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Konu kapanabilir. Bozuk olan laptopuma teknik servis 11k istemişti daha yeni bilgisayarcıya götürdüm, 850 liraya tamir etti. Ya bu bilgisayar ile idare edeceğim, ya da kasa toplayacağım. Herkese önerileri için teşekkür ediyorum.

S
Açıkçası ürünü aldığımdan beri geçen süre 1.5 hafta. Şu ana kadar şarja takılı olmadan kullanmadım ürünü ama şarj konusunda sizi sıkıntıya düşürecek kadar kötü olduğunu sanmıyorum. Super Battery modunda 4-5 saat prize takılı olmadan kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Aşağıya ürünün detaylı incelemelerini yapan 1 türk ve 1 yabancı kanalın linkini bırakıyorum. Bu iki kanalın incelediği ürün bunun edition lı versiyonu. Ekranın 2k 165hz ve RAM in 32 GB olmasından başka hiçbir donanımsal fark yoktur.

@benferror saol hocam çok ağır mı birde taşınabilir mi

Ürün resimde kaba gözükmesine rağmen reelde beklediğim ağırlıktan çok daha hafif geldi bana.
Knk yazılım ve gaming için düşünüyorum(lol bazen valo bazen fifa vs oynuyorum)ama oyun çok ön planda değil MacBook la msi arasında kaldım dışarıda rahat kullanılması ve pili benim için önemli neyi önerirsin b

Kanka yazılım ve Gaming için düşünüyorum(LoL bazen Valorant bazen FIFA vs oynuyorum)ama oyun çok ön planda değil MacBook'la MSI arasında kaldım. Dışarıda rahat kullanılması ve pili benim için önemli neyi önerirsin b

Eğer MacBook almayı düşünüyorsan oyun tarafında çok fazla bir şey bekleme bence ama yazılımsal olarak çok güçlü bilgisayarlardır o ayrı. Genel üst düzey her Gaming laptop ta hem oyunsal hem de yazılımsal olarak çok rahat performans alırsın. Pil kısmına gelecek olursak pil genel olarak her Gaming laptop un işlemci ısınmasıyla birlikte en büyük sıkıntısı. Yukarıda dediğim gibi eğer battery modunda kullanırsanız 4-5 saatlik bir ömrü oluyor.

Eğer MacBook almayı düşünüyorsan oyun tarafında çok fazla bir şey bekleme bence ama yazılımsal olarak çok güçlü bilgisayarlardır o ayrı. Genel üst düzey her Gaming laptop ta hem oyunsal hem de yazılımsal olarak çok rahat performans alırsın. Pil kısmına gelecek olursak pil genel olarak her Gaming laptop un işlemci ısınmasıyla birlikte en büyük sıkıntısı. Yukarıda dediğim gibi eğer battery modunda kullanırsanız 4-5 saatlik bir ömrü oluyor.
Kasası dışarıda kullanımda çok sırıtır mı

Geri
Yukarı