35.000 TL'ye sistem önerisi

JETTİN ULTİSİ

Hectopat
Selam, toplam bütçem 35.000TL. İşlemci tarafında R7 5800x3D kullanmak istiyorum. Ekran kartında ise RTX serisi olan ekran kartı tercihim. Rekabetçi oyunlar oynayacağım. @messinicocugu hocam dün 5800x3D işlemcisini alabilirsiniz demiştiniz. Bu bütçeyle toplayabilme imkanınız var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
2X:
33600TL tutuyor.

2X:
33600TL tutuyor.

DDR5 destekliyor mu önerdiğiniz anakart?

Bende arkadaş gibi maksimum 35.000 TL bandında DDR5 sistemi bakıyorum ama forumda DDR4 var hep. 13. nesil piyasaya çıktı haberi var tehcnopatta ama TR'ye gelmesi ne zamanı bulur bilmiyorum. 13. nesil DDR5 bir sistem alabilirsek ne ala.

Bende arkadaş gibi maksimum 35.000 TL bandında DDR5 sistemi bakıyorum ama forumda DDR4 var hep. 13. nesil piyasaya çıktı haberi var tehcnopatta ama TR'ye gelmesi ne zamanı bulur bilmiyorum. 13. nesil DDR5 bir sistem alabilirsek ne ala.

Zor hocam RAM'ler ve anakartlar çok pahalı 7600X'le sistem toplanırsa olabilir o zaman da ekran artı yine 3060/ti olacak.

Bütçeni 37K yaparsan şu da toplanabilir;
X2;

Zor hocam RAM'ler ve anakartlar çok pahalı 7600X'le sistem toplanırsa olabilir o zaman da ekran artı yine 3060/ti olacak.

Bütçeni 37k yaparsan şu da toplanabilir;
X2;

DDR4 sistem bu sanırım DDR5 sandım bir an. Tekrar anakart değiştirmemek için DDR5 anakart almayı düşündüm ileriye dönük. Yükseltme yaparken anakart önemli çünkü. Artık birinden kısıp anakarta fazla vermek belki çözüm olabilir. Ne kadar mantıklı olur onu bilemiyorum şu an için.
Ekstradan monitörde dahil değil sizin fiyata yanlış bakmadıysam. :)

Bütçeni 37k yaparsan şu da toplanabilir;
X2;

DDR4 sistem bu sanırım DDR5 sandım bir an. Tekrar anakart değiştirmemek için DDR5 anakart almayı düşündüm ileriye dönük. Yükseltme yaparken anakart önemli çünkü.
İşlemci uyumu muhabbeti var mı anakartta.

Monitör olarak tavsiyeniz var mı, ekranı mutlaka 2K olsun Refresh hızı 165 Hz olsun gibi tavsiyeniz var mı?

Son düzenleme:
DDR4 sistem bu sanırım DDR5 sandım bir an. Tekrar anakart değiştirmemek için DDR5 anakart almayı düşündüm ileriye dönük. Yükseltme yaparken anakart önemli çünkü. Artık birinden kısıp anakarta fazla vermek belki çözüm olabilir. Ne kadar mantıklı olur onu bilemiyorum şu an için.
Ekstradan monitörde dahil değil sizin fiyata yanlış bakmadıysam. :)

DDR4 sistem bu sanırım DDR5 sandım bir an. Tekrar anakart değiştirmemek için DDR5 anakart almayı düşündüm ileriye dönük. Yükseltme yaparken anakart önemli çünkü.
İşlemci uyumu muhabbeti var mı anakartta.

Monitör olarak tavsiyeniz var mı, ekranı mutlaka 2K olsun Refresh hızı 165 Hz olsun gibi tavsiyeniz var mı?

Bu iyi alabilirsen:

35 bine DDR5 çok zor işlemci ve anakartın toplamı 17 ila 20 bin arası RAM'lar zaten 6 bin soğutucu, kasa, SSD bütçeni 50 bin yaparsan toplarsın ve DDR5'te hangi işlemciyi kullanacağı önemli Ryzen 7 5800X 3D DDR4 işlemci.

Geri
Yukarı