35-40 bin TL arası laptop önerisi

Cevaplar için teşekkürler. Açıkçası birazcık bakınca kafam karıştı. Bir çok testte RTX 3070, RTX 4060'tan daha iyi performans veriyor. Bir de şu cihaz karşıma çıktı. Ne dersiniz düşünülebilir mi? Fiyat çok mantıklı geldi çünkü.

Site hakkında bilgim yok. Güvenilir midir?

Ek olarak bir kaç cihaz daha aklımı kurcaladı.

Aslında HP Omen ve Rog Strix 4060 ekran kartlı cihazlar aklımı kurcalıyor ama stokta yok hiç bir yerde. 10 gün önce almayı düşünsem alabiliyormuşum. Tekrar stoğa girdiğinde muhtemelen zamlı girecek.

Son düzenleme:
Onca marka arasından Dell ile uğraşmayın derim.
Ben de uğraşmak istemiyorum da o bütçe ile en güçlü cihazı almaya çalışıyorum. İlginç dengesizlik var. Şu sıra alınacak kupon bir makine de yok. Biraz stok beklesem diyorum ki yeni ürünler zamlı gelecek muhtemelen. Bakalım bekleyeceğim galiba.

Şimdilik aklıma en çok yatanlar

İlk olarak bu var. Gönlümden 4060 kartlı olanı geçiyor ama 40 üzerine çok çıkmak istemiyorum.

İkinci olarak bu cihaz var. Kuzenime masaüstü bilgisayarlarını aldık ve memnun kaldık. 4060 ve 13. nesil işlemcisi var.

Yukarıda paylaştığım gibi bu var. Galiba ısınma sorunları olduğu için fiyatı uygun. RTX 3080 gayet iyi kart. Hatta belki de aralarında en iyisi.

Acer her ne kadar önerilmese de fiyat/RTX 3070 Ti kıyaslamasıyla yer edinebiliyor listemde.

Tabi daha 10 gün öncesine kadar 34-37k bandında alıcı bulmuş, 13. nesil i7 işlemcili ve RTX 4060 ekran kartlı HP Omen 17 ve Asus Rog cihazlar var ki stoklar sömürülmüş durumda. Bekleyeceğim galiba ama fiyat muhtemelen zamlı gelecek bendeki şansla beraber.

Süpriz cihazım ise bu. Açıkçası çift monitörle kullandığım güçlü bir masaüstüne sahibim. Laptop sadece ek cihaz olacak benim için. Seyyar olarak Autocad, 3dsMax, Blender vs. çalışmalarımı yapacağım bir cihaz arıyorum. Yani sürekli kullanmayacağım. O yüzden gönlümden şu aşağıdaki cihaz da geçmiyor değil ama ekran kartı ve işlemci gerçekten çöp. Arkadaşlarla toplanıp CS partisi yaptığımızda adam akıllı CS:GO oynatacağını bilsem düşünmeden şunu alacağım ama dediğim gibi işimin ve kırk yılın başı gireceğim iki oyundaki keyfimin aksamasını istemem.

Aslına bakarsanız çok çok güçlü bir cihaza ihtiyacım yok masaüstü bilgisayarımı kullandığım için. Sadece "Almışken bir kere alıyoruz" diyerek, uzun yıllar bana bir şey aratmayacak bir cihaz arayışındayım. Tekrardan tavsiyelere açığım.🙂

Güncelleme

Dün akşam HB'ye Asus Rog g16 düştü bir adet. Rtx 4060 ekran kartlı ve fiyatı 40.000 TL idi. Aldım ve yattım. Sabah Hepsiburada'ya bakınca bizzat HP tarafından satılan alttaki cihazı gördüm ve önceki siparişi iptal edip bunu aldım. Açıkçası bu bütçelere çıkmayacaktım ama özellik bakımından aşırı cazip geldi. Ekran kartı ve işlemci Asus a göre üst model ve ram+Ssd daha yüksekti. Ayrıca ekran 2k. Umarım pişman olmam. Tek sorun 17 inç laptopa göre adam akıllı omuz çantası bulmak şimdi.

Hp Omen 17-CM2002NT 7P6M4EA 13. Nesil Intel I7-13700HX 32GB Ram 1tb SSD 8gb RTX4070 17.3 Inç Qhd 165HzTaşınabilir Bilgisayar

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı