35 bin TL laptop önerisi

Toru

Centipat
30-35k civarında bütçem var. Laptop almak istiyorum. Monster'ın Tulpar T7 v21.8 ile Tulpar T7 v25.1.2 modelleri arasında kaldım. V21.8 RTX 3070 ve çözünürlük bakımından öndeyken v25.1.2 de 300Hz ayrıca klavye ve kasa bakımından daha kaliteli olduğu söyleniyor. Bu arada başka markaların başka modellerine de açığım ama ekran boyutu 17,3 inç olsa güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bütçemi 40000'e kadar çıkarabildim. Önerdiğiniz bilgisayara dibim düştü ama FHD değil de QHD olsa daha iyi olurdu. 360Hz ekran yenileme çok iyi olsa da gereksiz yüksek gibi. Aslında aradığım her şey Tulpar T7 v21.8 de mevcut, gerek ekran boyutu gerek ekran kartı, ekran tazeleme hızı ve çözünürlüğü tam aradığım şey sadece Monster marka olunca ve kullanıcı şikayetlerini okuyunca biraz tedirgin oldum. O yüzden daha pahalı da olsa benzer özelliklere sahip başka bir marka laptop önerebilirseniz çok sevinirim.

Legion 5 proyada bakabilirsiniz hocam, v21.8 tongfang kasa modellerden genelde şikayetler Clevo kasa Monster'lardan olur ortalama bir kasaya sahip eğer onu almayi düşünürseniz sıcaklık testlerini izleyip öyle alin hocam kafaniza yatarsa diye. GameGaraj'i bence biraz daha düşünebilirsiniz MSI kasa kullaniyor tek yaptıkları şey logo basmak 360hzi muhtemelen FPS oyunlari için koymuşlardır diye düşünüyorum.

Fakat 360 biraz abarti gene de, 240 yeterli tabii ki de.

Legion 5 proyada bakabilirsiniz hocam, v21.8 tongfang kasa modellerden genelde şikayetler Clevo kasa Monster'lardan olur ortalama bir kasaya sahip eğer onu almayi düşünürseniz sıcaklık testlerini izleyip öyle alin hocam kafaniza yatarsa diye. GameGaraj'i bence biraz daha düşünebilirsiniz MSI kasa kullaniyor tek yaptıkları şey logo basmak 360hzi muhtemelen FPS oyunlari için koymuşlardır diye düşünüyorum.

Fakat 360 biraz abarti gene de, 240 yeterli tabii ki de.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Lenovo Legion 5 Pro bence en iyisi, 16 inç QHD 165Hz ekran, 140 watt 3070 ve üstüne kasası çok kaliteli, ben Lenovo Ideapad Gaming 3 3060 versiyonunu kullanıyorum kaliteli bir ürün Lenovo'nun ana kasalarından olan bir laptop öyle düşünün gerçekten Monster'dan ve GameGaraj'dan daha kaliteli bir ürün, GameGaraj daha güncel ve biraz daha güçlü gözüküyor ama MSI giriş kasalarını kullanıyor(GL, GF) ve onlarda genelde çok kaliteli olmuyorlar.

Bu bütçeye de 3060 gitmez yalniz, ama ilk attığınız cihaz alinabilir bir model 130W 3070e sahipti yanilmiyorsam ama 15.6 küçük gelebilir.

Geri
Yukarı