35 Mbps VDSL bağlantı kopuyor

Niye ?

Günde kaç kere kopma yaşıyorsunuz?
Günde en az 4-5 kere falan. Özellikle akşam yoğunluklu ama ortada şöyle bir şey var. İnternet kutusunu kullanan tek kişi ben varım. Yani millet bağlanıp değerlerim düştüğünden falan değil kesinlikle bu kesinti. Akşam da çok stabil değerler alıyorum ama ona rağmen aniden internet gidiyor. Yemin ediyorum bıktım. Twitch'e bazen yayın veriyordum ve yayın sırasında 2-3 kere başıma geldi. Görüntülü konuşurken 10'larca defa kopup durdu. Geçende bu o kadar fazla oldu ki mecburen görüşmeyi kapatmak zorunda kaldım. Kesintiler yüzünden çok soğudum NetSpeed'den. TurkNet kullanmak istiyorum. Aynı dolaba bağlı bir TurkNet'li 100 Mbps'i kesintisiz kullanıyor. Ben de aynı dolaba bağlıyım. Hattım sağlam ve modemim yeni. Daha ne istiyor olabilir NetSpeed? NetSpeed maceram buraya kadarmış anlaşılan.
Kendisi fiyat/performans olsa da bile bu kesintilerimi bir türlü gidermiyor. Bıktırdı ve soğuttu kendinden.

Günde en az 4-5 kere falan. Özellikle akşam yoğunluklu ama ortada şöyle bir şey var. İnternet kutusunu kullanan tek kişi ben varım. Yani millet bağlanıp değerlerim düştüğünden falan değil kesinlikle bu kesinti. Akşam da çok stabil değerler alıyorum ama ona rağmen aniden internet gidiyor. Yemin ediyorum bıktım. Twitch'e bazen yayın veriyordum ve yayın sırasında 2-3 kere başıma geldi. Görüntülü konuşurken 10'larca defa kopup durdu. Geçende bu o kadar fazla oldu ki mecburen görüşmeyi kapatmak zorunda kaldım. Kesintiler yüzünden çok soğudum Netspeed'den. TurkNet kullanmak istiyorum. Aynı dolaba bağlı bir TurkNet'li 100 Mbps'i kesintisiz kullanıyor. Ben de aynı dolaba bağlıyım. Hattım sağlam ve modemim yeni. Daha ne istiyor olabilir Netspeed? Netspeed maceram buraya kadarmış anlaşılan.
Kendisi fiyat/performans olsa da bile bu kesintilerimi bir türlü gider miyor. Bıktırdı ve soğuttu kendinden.

Hızınızı düşürüp sabitlemeyi denediniz mi?

Hızınızı düşürüp sabitlemeyi denediniz mi?
Hocam fark etmiyor. Hat değerlerim zaten mükemmel durumda. Hattımın kendisi de sağlam durumda. Hat değerlerim bundan daha öte mükemmel olsa bile aniden kopmalar yapıyor. Destek kayıtları açtım bunlar hat değerlerim kötü olduğu için kopmalar oluyor sanıp 24 mbps'e sabitlediler. Oysa ki 80 Mbps'e rahat çıkabilecek kapasitede bir hattım var. Dosdoğru NetSpeed bende problemli ve bunu düzeltmiyorlar. Çıkmayı düşünüyorum. Kendileri fiyat performanstı ancak gözümden düştüler.

Hocam fark etmiyor. Hat değerlerim zaten mükemmel durumda. Hattımın kendisi de sağlam durumda. Hat değerlerim bundan daha öte mükemmel olsa bile aniden kopmalar yapıyor. Destek kayıtları açtım bunlar hat değerlerim kötü olduğu için kopmalar oluyor sanıp 24 mbps'e sabitlediler. Oysa ki 80 Mbps'e rahat çıkabilecek kapasitede bir hattım var. Dosdoğru NetSpeed bende problemli ve bunu düzeltmiyorlar. Çıkmayı düşünüyorum. Kendileri fiyat performanstı ancak gözümden düştüler.
Oturduğunuz Şehri Öğrene Bilir miyim ?
Bütün Kullanıcılar Yaşmıyor Çünkü Bunu...
Boş port olmasına rağmen Vdsl e Geçerken Uğraştırdılar vermek istemediler portlar da sıkıntı var efendim v.s. dediler hatta müşteri hizmetleri ağzından kaçırdı kopmalar olabilir v.s. diyerek..

Halbuki kutu yenilendi ve fiber çekildi ve bunlar olalı 1 yıl olmadı kutu yeni kutuya kadar gelen fiber kablo yeni her şey güncel yani.

Ben Antalya da oturuyorum.

Oturduğunuz Şehri Öğrene Bilir miyim ?
Bütün Kullanıcılar Yaşmıyor Çünkü Bunu...
Boş port olmasına rağmen Vdsl e Geçerken Uğraştırdılar vermek istemediler portlar da sıkıntı var efendim v.s. dediler hatta müşteri hizmetleri ağzından kaçırdı kopmalar olabilir v.s. diyerek..

Halbuki kutu yenilendi ve fiber çekildi ve bunlar olalı 1 yıl olmadı kutu yeni kutuya kadar gelen fiber kablo yeni her şey güncel yani.

Ben Antalya da oturuyorum.
Ben Ordu hocam.

Geri
Yukarı