35 Mbps VDSL bağlantı kopuyor

Daha fazla  
Kolay gelsin,

Türk Telekom'dan Netspeed'e geçiş yaptık,
35 Mbps'lik paketi kullanıyoruz. (Altyapı 39 Mbps hızı destekliyor, aldığım hız 30-33 Mbps arası...)
Santrale uzaklığım 470 metre.
Hat değerlerim fotoğraftaki gibi fakat günde 1-2 kere kopma yaşıyorum. Modemi resetleyince sorun çözülüyor pek rahatsız etmiyor ama sebebini ve çözümünü merak ediyorum...
Müşteri hizmetleriyle konuştuğumda alt yapıda ve modemde bir problem olmadığı söylendi ve hızım 24 Mbps'ye sabitlendi 2-3 gün gözlemleyecekmişiz...

Modem: Keenetic Omni DSL N300.

Modemin SNR margin değeri varsayılan olarak 8. Bu değeri 10'a yükseltsem sorun çözülür mü?

Dosya Ekleri

• IMG-20211207-WA0021.jpg
    IMG-20211207-WA0021.jpg
    21,5 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleyen: Moderatör:
Kolay gelsin,

Türk Telekom'dan Netspeed'e geçiş yaptık,
35 Mbps'lik paketi kullanıyoruz. (altyapı 39 Mbps hızı destekliyor, aldığım hız 30-33 Mbps arası...)
Santrale uzaklığım 470 metre.
Hat değerlerim fotoğraftaki gibi fakat günde 1-2 kere kopma yaşıyorum. Modemi resetleyince sorun çözülüyor pek rahatsız etmiyor ama sebebini ve çözümünü merak ediyorum...
Müşteri hizmetleriyle konuştuğumda alt yapıda ve modemde bir problem olmadığı söylendi ve hızım 24 Mbps'ye sabitlendi 2-3 gün gözlemleyecekmişiz...

Modem: Keenetic Omni DSL n300.

Modemin SNR margin değeri varsayılan olarak 8. bu değeri 10'a yükseltsem sorun çözülür mü?

Sanırım modeminiz şişiyor. Modemi günde 5-10 dk dinlendirin ara ara.

Ben TurkNet kullanıyordum benim de aynı şekilde internetimde anlık kopmalar oluyordu SNR yi 10'un üzerine cıkınca sıkıntı olmamaya başladı olmazsa deneyebilirisniz ama hızınız düşecektir.

Şisiyor derken ısınma problemi mi?

Sanırım modeminiz şişiyor. Modemi günde 5-10 dk dinlendirin ara ara.
Ben TurkNet kullanıyordum benim de aynı şekilde internetimde anlık kopmalar oluyordu SNR yi 10'un üzerine cıkınca sıkıntı olmamaya başladı olmazsa deneyebilirisniz ama hızınız düşecektir.

Sizin hızınız ne kadar düştü?

Ayrıca modemin fec hatalarına bağlı olarak ta değişir bu durum fec hatalarına bağlı olarakta gerçekleşiyor bu durumda internetiniz bir anda cok düşüyor bir yere giremiyorsunuz kapa aç yapınca düzeliyor bunun için yapılacak fazla birşey yok modemin ayarlarından bir kaç ayarı kapatırsın az da olsa etki eder

24 e düşürmüştük

24 e düşürmüştük

Ayrıca modemin fec hatalarına bağlı olarak ta değişir bu durum fec hatalarına bağlı olarakta gerçekleşiyor bu durumda internetiniz bir anda cok düşüyor bir yere giremiyorsunuz kapa aç yapınca düzeliyor bunun için yapılacak fazla birşey yok modemin ayarlarından bir kaç ayarı kapatırsın az da olsa etki eder

24 e düşürmüştük

24 e düşürmüştük
Anladım Teşekkür Ederim.

NetSpeed bende de kopuyor sürekli hat değerlerim mükemmel olmasına rağmen. Galiba NetSpeed'in genel bir sorunu bu. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Sürekli modemime ve hattıma suç atıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı