35 TL uçlu kalem önerisi

wexff

Hectopat
Bütçem 35TL, bütçem de 1-2 TL'den fazla oynama yapamam. İnce, kalın fark etmez, çok ağır olmasın, set olup olmaması önemli değil.

En güzeli tahtakaleden 0.9 kalem bulabiliyorsan onlar. Lakin uçları Faber Castell veya Mikro al ki yağ gibi kaysın yazarken. Ben 45 kuruşa aldığım 0.9 kalemi 5 sene kullandım. Şimdi en fazla 5TL falandır.

Bu kalemi Kayseri'de 15 TL'ye satın aldım. Daha ucuzu vardır illaki ama bir bak istersen kalite olarak.
Gibi.

Daha önce denediğim bir kalem bana 2 yıl hizmet etti lakin uzun kullanımda parmak uçlarında ağrı yapıyor.

Bu iki kalem arasında kaldım Adel marka olan aynı zamanda set, ancak Faber Castell olanda güzel ucuz versiyonlarını kullanmıştım o haliyle bile çok beğenmiştim.

Rotring 500 bütçemi çok fazla aşıyor bugün kırtasiyeye gittim düz 60TL ye veriyim dediler.

Toparlayacak olursak Adel marka kalem ile daha önceden düşündüğüm bir kalem vardı,

Bu kalemi çok met ettiler ikisi arasında kaldım aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Daha önce denediğim bir kalem bana 2 yıl hizmet etti lakin uzun kullanımda parmak uçlarında ağrı yapıyor.

Bu iki kalem arasında kaldım adel marka olan aynı zamanda set, ancak faber castell olanda güzel ucuz versiyonlarını kullanmıştım o haliyle bile çok beğenmiştim.

Rotring 500 bütçemi çok fazla aşıyor bugün kırtasiyeye gittim düz 60TL'ye veriyim dediler.

Toparlayacak olursak adel marka kalem ile daha önceden düşündüğüm bir kalem vardı,

Bu kalemi çok met ettiler ikisi arasında kaldım aydınlatırsanız sevinirim.

Hocam daha yeni 1 sayfa yazı yazdım adel olandan hiçbir acı hissetmedim kalemi çok sıkmam bunuda belirtiyim çok sıkıyorsanız plastik tuşuşlu alın bence ama çok sıkmam derseniz kesinlikle adel yazıyı yazarken yağ gibi kayıyır mekanizması rotring 800 gibi rotring 800'ümü çaldırdığımda çok üzülmüştüm. Aynı kalitede kalem alamam diye ama bu kalem gerek tutuşu gerek mekanizma sertliği ve hassasiyeti beni çok iyi tatmin etti.
Rotring 500'de rotring 800'de kullandım benzer kalitedeler.

Rotring 500 al bence şuanki piyasada fiyatını tam olarak bilmiyorum ama 1 2 ay önce 50 TL'ydi, olmadı rotring 300'de olabilir bende rotring 300 var, memnunum fazla hafif kalem ama böyle rotring 500'deki hissiyatı vermiyor. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum sıra kazıma gibi huyların yoksa önerebilirim.

Geri
Yukarı