350.000-400.000 TL Araba Önerisi

2. El bir D segment derim ben. O bütçeye sıfıra yakın ve dolu bir D segment alınabilir. Önerilerim;
-Skoda Superb
-Renault Talisman
Hocam biz önce dolu Octavia düşünüyorduk Hybrid ancak Toyota da çıktı. Sonra belki 2. el alabiliriz diye düşündük. Mercedes, Audi, BMW falan.

" 6 senede 50.000 kilometre civarı yaptık ve alacağımız araba da yapmalı."
Demişsiniz ama 6 senede 50.000 KM az. 2018 arabalar 60-70 civarında oluyor. Yani 50.000 KM hiçbir şey değil.
Şimdi 2015 BMW ya da Merceses önerenler gelmeden ben güzel bir tane 0-1 yaşında araç bırakayım.
2.0 motor ile gelen Laurin Klement hariç en dolu pakettir. Laurin Klement pahalı olma sebebi sadece motor. Aralarındaki tek fark motor ve ufak detaylar. Çok geniş ve güzel arabadır.
Peki bu mu yoksa dolu Octavia mı? Yoksa Toyota mı?

Yani hocam çok değil ancak bazı arabalar belki yapamaz yani bilmiyorum, arıza çıkarabilir belki.
Her sene İstanbul-Erzincan ve İstanbul başka yerler gidip geliyoruz.

Peki hocam bu araç dediğim gibi köy yollarında gider mi?
Bu arabanın ne kadar masraf açabileceğini düşünüyor musun? 5.25 sahibiyim, masrafları çok can yakıyor. Hem 140.000 kilometre üstelik. Konu sahibi 50.000 KM yapsa 4-5 sene sonra 15 yaşında 200.000 KM'li araç satacak hatta satamayacak. Ama 1-2 yaşındaki araçlar öyle mi? 5 sene sonra 6 yaşında olacak. Satması kolay, kilometre 100.000 altında olacak. Mis gibi satar o zaman.
Aynen hocam. Elimizde aracı uyutmayacağız. Satarız illaki bir zaman sonra.

Ayrıca ikinci el olursa da çok fazla kilometresi olmasın.

Bu arabanın ne kadar masraf açabileceğini düşünüyor musun? 5.25 sahibiyim, masrafları çok can yakıyor. Hem 140.000 kilometre üstelik. Konu sahibi 50.000 km yapsa 4-5 sene sonra 15 yaşında 200.000 Km'li araç satacak hatta satamayacak. Ama 1-2 yaşındaki araçlar öyle mi? 5 sene sonra 6 yaşında olacak. Satması kolay, kilometre 100.000 altında olacak. Mis gibi satar o zaman.

Sakin hocam, sadece fikrimi söyledim. SuperB alsın :D

Hocam biz önce dolu Octavia düşünüyorduk Hybrid ancak Toyota da çıktı. Sonra belki 2. el alabiliriz diye düşündük. Mercedes, Audi, BMW falan.

Peki bu mu yoksa dolu Octavia mı? Yoksa Toyota mı?

Yani hocam çok değil ancak bazı arabalar belki yapamaz yani bilmiyorum, arıza çıkarabilir belki.
Her sene İstanbul-Erzincan ve İstanbul başka yerler gidip geliyoruz.

Peki hocam bu araç dediğim gibi köy yollarında gider mi?

Aynen hocam. Elimizde aracı uyutmayacağız. Satarız illaki bir zaman sonra.
Bu attığım Superb zaten en dolu paket. 1.6 motor için en dolusu bu. Octavia'dan dolu. Paket isimleri aynı ama segment olarak daha yüksek olduğu için kendine has özellikleri var. Octavia'dan dolu kısacası.
50.000 KM nasıl yapamasın? Her araç 50.000 KM'yi rahatlıkla görür. Bu araba öyle boş bir araba değil. 200.000 üstü yapanlar bile var.
Toyota gittiyse hayli hayli gider.

Bu attığım Superb zaten en dolu paket. 1.6 motor için en dolusu bu. Octavia'dan dolu.
50.000 KM nasıl yapamasın? Her araç 50.000 KM'yi rahatlıkla görür. Bu araba öyle boş bir araba değil. 200.000 üstü yapanlar bile var.
Toyota gittiyse hayli hayli gider.
Peki hocam çok yakar mı? Ayrıca güvenilir bir yer mi satan yer? Bir bilginiz var mı satıcı hakkında?

Peki hocam çok yakar mı? Ayrıca güvenilir bir yer mi satan yer? Bir bilginiz var mı satıcı hakkında?
Araba 3.000 kilometre. Ne olmuş olabilir? 4 aylık araç.
Ekspertize götürün.
Hayır, benzini adeta kokluyor. Bunda silindir kapama özelliği var. Yakıta çok katkı sağlıyor. Kısacası koklayarak gidiyor, yakmıyor bile.

Araba 3.000 kilometre. Ne olmuş olabilir? 4 aylık araç.
Ekspertize götürün.
Hayır, benzini adeta kokluyor. Bunda silindir kapama özelliği var. Yakıta çok katkı sağlıyor. Kısacası koklayarak gidiyor, yakmıyor bile.
Sağ olun hocam. Eğer ailem de kabul ederse biraz daha araştırıp belki bunu alabiliriz.

Bir de hocam 50.000 kilometredeki boyasız tertemiz Toyota Corolla 2015 model araba kaça gider?
Superb kullanıyorum. Tam bir aile arabası. Arka tarafı çok geniş ve rahat. Alınabilecek en iyi arabadır bana göre. Teknik özelliklerini anlatmama çok gerek yok, anlatılmış zaten. Kısaca iyi.
Sağ olun hocam. Biz de ya Octavia ya da ikinci el SuperB düşünüyorduk o zaman ikinci el SuperB alırız biraz daha araştırıp.

Sağ olun hocam. Eğer ailem de kabul ederse biraz daha araştırıp belki bunu alabiliriz.

Bir de hocam 50.000 kilometredeki boyasız tertemiz Toyota Corolla 2015 model araba kaça gider?

Sağ olun hocam. Biz de ya Octavia ya da ikinci el SuperB düşünüyorduk o zaman ikinci el SuperB alırız biraz daha araştırıp.
İkinci el dediğin 3.000 kilometre. Ha sıfır ha 3000.
Sıfır bulunur, indirim ile 300 banında çekilir. Galerilere bakabilirsin.

Geri
Yukarı