350.000-400.000 TL Araba Önerisi

@def2easy06 Ben DSG'li araç kullanıyorum, geçen yaz 6 kilometrelik yokuş yukarı 4-5 km/s hızla gidilen yolda ısınma uyarısı verdi. Sürekli düşük hızda ve bozuk toprak yolda DSG kadar dikkatli olunması gereken çift kavramalı şanzıman tercih edilmez. Verdiğin videoda bildiğin virajlı asfalt yol var, benim dediğim senaryodan tamamen farklı.

Konu sahibinin bahsettiği köy yolu çevresinde bu dediğim tipte yollar varsa DSG önermem.
DSG normal şartlarda bile düzgün çalışmıyor. Düzelttiler mi bilmiyorum.

Yeni Peugeot 508 öneririm ben. Eğer arkadan itişi yanlamayı falan seviyorsanız 2013 üstü, düşük KM veya zinciri değişmiş 520d alınabilir belki

Ayırmayla ilgili kronik mekanik sorunu çözüldü de kuru tipte yapısı gereği diğer şanzımanlara göre daha dikkatli olmak lazım. "Normal kullanım" sırasında bence en iyi şanzıman tipi, geçişleri hissettirmiyor ve yakıt tüketimini düşürüyor ama "zorlu şartlar" için uygun bir şanzıman değil. Tork konvertörlü şanzımanlar bu açıdan çok daha güvenilir.

Yeni Peugeot 508 öneririm ben. Eğer arkadan itişi yanlamayı falan seviyorsanız 2013 üstü, düşük KM veya zinciri değişmiş 520d alınabilir belki
Hocam ne yanlaması? Arabada bir anne, bir baba, 2 çocuk sokakta yanlıyor. Normal kullanacağız sadece köy yolu ve uzun yol yapması lazım ve en az 70.000 KM yapmalı araç.
Yapar. En iyisi yolların durumunu görmek, araçları bayiye gidip test sürüşüne çıkarmak ve ona göre seçmek olur.
Aynen hocam. Yaz bitince net bir fikrim olur. Eğer yollar kötüyse alırız C5.

Dur daha sedandan ibreyi SUV'lara çevirme fikrini yeni kafaya yerleştirdim. Hem onda da DSG var, babası ne kadar adapte olur ya da o şartlarda ne kadar güvenilir olur meçhul.
Hocam çok yakar mı? Biz o yüzden Hybrid diye Octavia alıyorduk veya Toyota Corolla alacaktık Hybrid ama C5 Aircross değil. Çok yakar mı veya uzun yol yapar mı rahatça? Hep arıza çıkarır mı? 5 sene sonra 2.elden gider mi?
Kodiaq neden tercih etmiyorsunuz?
Hocam çok pahalı sıfırı.

Peugeot 3008 tercih edilebilir. Motoru ve şanzımanı ile güven veriri. Genişlik olarak ihtiyacınızı karışılıyorsa mis gibi gider.
3008 biraz aşıyor hocam.

Ek olarak hatasız, boyasız, kazasız 50.000 kilometre Toyota Corolla 2015 kaç TL eder? Bir bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı