350 metrekare ve iki katlı eve internet sistemi kurma

kirby24

Centipat
Daha fazla  
Ev yaklaşık 350 metrekare ve iki katlı. Turkcell Superonline bağlanacak, alt kata koymayı düşünüyorum modemi. Üst kata internet erişimi hızlı olsun diye Xiaomi sinyal güçlendirici yeterli olur mu, yoksa TP-Link gibi bir modem alıp uzatayım mı kabloyla? Ve bu kablo bağlantısı nasıl sağlanabilir? Kısacası nasıl interneti evin her tarafına yayabilirim güçlü bir şekilde.

Alt kata modem koyacaksanız üst kata 1 tane koymanız yeterli olur. Modemi direkt üste koyarsanız bence daha iyi olur tek modemle belki işi halledersiniz. Ben modem dahil 2'li mesh sistem alın demiştim. Modemi operatörünüz veriyorsa genelde operatörlerin verdiği modemler çok iyi olmuyor. İlla bir tane router/access point almanız gerekir.

Alt kata modem koyacaksanız üst kata 1 tane koymanız yeterli olur. Modemi direkt üste koyarsanız bence daha iyi olur tek modemle belki işi halledersiniz. Ben modem dahil 2'li mesh sistem alın demiştim. Modemi operatörünüz veriyorsa genelde operatörlerin verdiği modemler çok iyi olmuyor. İlla bir tane router/access point almanız gerekir.

Modemi Turkcell Superonline veriyor ve iyi diye biliyorum sonuçta 1000MBPS internet vermek için iyi bir modem lazım.

Kendim router alıp interneti ona mı bağlamalarını isteyeyim?
Turkcell buna izin vermiyor. Turkcell'in routerından bir internet kablosu çıkıp harici aldığınız routera bağlayacaksınız. 2 router çalışmış olacak.

Ben kendim yaptım bu dediğinizi ama çok zahmetli iş, ben bile nasıl yaptığımı hatırlamıyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı