350 TL Bluetooth kulaklık önerisi

Haylou T15'i 2 yıl boyunca kullandım. O zaman 175'e almıştım. Tabi bu farklı bir videonun konusu :D
Şimdi hocam uygun fiyatlı bir ürün. Fiyat performans olduğunu söyleyebilirim. Farklı kulaklıkları hiç kullanmadım BT olarak.
Öncelikle sorunlarının olduğunu söyleyebilirim fakat bu sorunlar "bu ne! asla alınmaz" denilecek sorunlar değil eğer çok kafaya takan değişik bir tip değilseniz. Tolere edilebilir.

• Kutusuna koyduğumda telefonla bağlantısının kesilip şarj olması gerekirken telefona bağlı kalıyordu. Ufak bir parmak hareketi ile yerinden hafif kaldırıp geri koyularak çözülebilir. Koyulduğunda kırmızı ışık yanacak.
  • Kutunun şarj göstergesi 3 nokta şeklinde. Fakat şarj ancak çok zayıfladığında (kutunun) 3 noktadan 2 noktaya ve ardından 1 noktaya düşüyordu. Ciddi bir sorun değil yine de yazmak istedim.
  • Benim için değil fakat bazı arkadaşlarımın kulağına tam oturmuyor büyüklüğünden dolayı. Bu da düşme riskini getiriyor ki biraz hareketle düşüyordu. Ama bende bir problem yok cuk diye oturuyor. Anatomi meselesi.
  • Okuldan eve giderken kulaklığımı takarım bir de ne göreyim bir tanesi bağlanmıyor. En sinir bozucu olaydır. Bir 5dk'nızı alır. En büyük yaşadığım problem budur. Diğerleri sudan problemlerdir bence bu fiyattaki bir kulaklık için. Kulaklığı resetleyerek sorunu çözebilirsiniz. Resetten sonra telefonun BT'si kapalı olacak şekilde kulaklığın birini açıp sonra diğerini açın. Birbirlerine bağlandıktan sonra telefona bağlayın. (Bu işlemi sadece resetten sonra yaparım)
  • Düşük sıklıkta bağlantıda bir sorun oluyor. Kulaklığı kulağınızdayken kapatıp açıp geri bağlayarak sorunu çözebilirsiniz.
  • Kulaklık kutusunun üst kapağı biraz dandik fakat kapalı konumdayken sorun teşkil etmiyor. Zaten ömrünün %99.9'unda kutunun kapağı kapalı oluyor :D
  • Kozmetik olarak kutusu çiziliyor anahtarla vs. Ama derin çizikler değil. Ciddiye alınacak bir şey de değil.
  • Oyun için önermem. Özellikle reaksiyon isteyen oyunlarda. Bir tık gecikmesi var. Hissedilir. Video ve müzik için kullanılabilir.
  • Ha bir de mikrofondan ses az geliyormuş. Sanırım mikrofon kısmını dikkatlice kirden arındırmam gerekiyor. 2 yıl olmuş az değil.
Evet sorunlar bunlar. "Bu kadar sorun yazmış en iyisi hiç bulaşmamak" gibi bir düşünceye girmeyin. Okuyun 1-2 tanesi hariç gerisi sudan sorunlar. Kulağa oturma sorunu hariç bağlanmama ve şarj yuvasına tam oturmama gibi sorunlar çözülebilir şeyler. Yine olsa yine alırım açıkçası.
Gelelim artılarına:
  • Kulaklık o kadar yere düştü hiç bir şey olmadı :D Hatta aptal kuzenim yolda yürürken kulağına oturmamıştı ve yere düşünce de üstüne bir de tekme atmıştı. Hala sağlam.
  • Kutusuyla taşıdığınız sürece şarj derdiniz yok. En son ne zaman şarj etmiştim unuttum :D Aydan aya şarj edilebilir kutu.
  • Ses dB'i bir tık daha yüksek. Sağlığını düşünmeyip yüksek ses isteyenler için birebir.
  • Powerbank özelliği var ama hiç kullanma gereksiniminde bulunmadım. Ama var :D
  • Kutuya koyarken mıknatıslar cuk diye çekip oturtuyor.
  • Kulak kepçesi anatominiz müsaitse kulağınıza da cuk oturuyor.
Buradaki bütün sorunlar sizde olacak diye bir şey yoktur. Bazıları benim telefonuma (Redmi Note 8), kullanım şeklime bağlı olabilir.

Alınır mı? Alınır.

Geri
Yukarı