350 TL Harddisk Önerisi

1yunusemre1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Monster laptopa HDD almaya karar verdim. Ancak kurlardan dolayı fiyatlar oldukça yüksek. Birinci linkte belirttiğim model Monster'ın kendi sitesinde özelleştirebildiğimiz ürün ancak fiyatını yüksek buldum. İkinci linkte ise fiyat olarak bütçeme uygun bir model buldum, tek farkı 5400 RPM olması. Sizce 7200 RPM çok mu önemli ? Üçüncü linkte ise harici hard isk bulunmaktadır. Fiyatı çok uygun ancak USN 3.0 teknolojisi yazıyor, RPM, ön bellek gibi bilgiler bulunmuyor. Sizce ne yapmalıyım? Görüş ve önerilerinize açığım, bütçem 350TL.

Seagate Barracuda Pro Dahili 1 TB SATA 3 ST1000LM049 HardDisk - Nanokatalog

Seagate Barracuda 1TB 2.5" 5400RPM 128MB Cache Sata 3 Fiyatı

Seagate Expansion 1TB 2.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Monster laptopa HDD almaya karar verdim. Ancak kurlardan dolayı fiyatlar oldukça yüksek. Birinci linkte belirttiğim model Monster'ın kendi sitesinde özelleştirebildiğimiz ürün ancak fiyatını yüksek buldum. İkinci linkte ise fiyat olarak bütçeme uygun bir model buldum, tek farkı 5400 RPM olması. Sizce 7200 RPM çok mu önemli ? Üçüncü linkte ise harici hard isk bulunmaktadır. Fiyatı çok uygun ancak USN 3.0 teknolojisi yazıyor, RPM, ön bellek gibi bilgiler bulunmuyor. Sizce ne yapmalıyım? Görüş ve önerilerinize açığım, bütçem 350TL.

Seagate Barracuda Pro Dahili 1 TB SATA 3 ST1000LM049 HardDisk - Nanokatalog

Seagate Barracuda 1TB 2.5" 5400RPM 128MB Cache Sata 3 Fiyatı

bende var okuma yazma hızı inanılmaz iyi diğerlerine göre.

bende var okuma yazma hızı inanılmaz iyi diğerlerine göre.

Ben aldığım hard diski söküp laptoba monte etmeyi düşünüyorum. Harici olarak mı kullanıyorsunuz?

395 TL'ye düşmüş, kesinlikle kaçırma: https://www.amazon.com.tr/dp/B01ICL...e=380333&creativeASIN=B01ICLGJ8U&linkCode=asn

SSHD. Normal bir HDD'den daha hızlı ve verimli. Hatta stokta kalırsa ben bile şu an almayı düşündüm :)

Üründe 3.5 inç yazıyor benim almam gereken ürün 2.5 inç ayrıca satıcı oldukça olumsuz imiş. Bilginiz olsun.
5400 RPM 128 MB önbellek mi 7200 RPM 64 MB önbellek mi? Somut bilgisi olan arkadaşlar ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı