350 TL Kasa ve Güç Kaynağı Tavsiyesi

Marinero

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, ziyaretçisi olduğum sitenize yeni üye oldum ve izninizle desteğinizi almak isterim. Elimde eski ve yeni parçalarımı birleştirip siteyi de takip ederek oluşturduğum bir sistem var, sadece kasa ve güç kaynağım eksik. Belki oluşturduğum sistem bazı arkadaşlara da fikir verebilir.

Bu bilgisayar, ikinci bilgisayarım olacak ve TV'ye bağlayarak Full HD filmleri izlemek, internette gezinme ve basit oyunları kaldırması amacıyla oluşturdum. İlk etapta yatak odasına kurmayı planladığımdan çok yer kaplamayan, microATX, ses çıkartmayan bir kasa/güç kaynağı kombinasyonuna ihtiyacım var. (Umuyorum işlemcinin stok fanı ve ekran kartı sesli çalışarak sessiz PC planlarımı bozmaz) Şık bir Atx kasa da olabilir. İlerleyen zamanlarda bilgisayarı güncelleyerek oyun amaçlı kullanabilirim, bu sebeple ilgili anakartı satın aldım.

Planladığım bütçemi şimdiden aştım, bu sebeple 350 TL, değeceğini düşündüğünüz parçalar olursa en fazla 400 TL'ye kadar çıkabilmeyi planlıyorum.

İşlemci: Pentium G4400
Anakart: MSI B150M BAZOOKA
RAM: KINGSTON HyperX Fury Siyah 8 GB 2400MHz DDR4 Ram (HX424C15FB2/8)
Ekran Kartı: XFX HD6850 Çift Fan GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı
SSD: 120GB Extreme Sata 3.0 SSD

Teşekkürler.

Arkadaşlar tekrar merhaba; araştırmama devam ettim ve Güç kaynağı için, Extreme Outer vision sitesinde hesapladığımda;

- Recommended: 367Watt değerini hesaplıyor ve bana 400 Watt'lık güç kaynağının yeterli olacağını söylüyor.
- Ekran kartımın kutusunun üzerindeyse Recommended: 600 Watt yazmaktadır.

Sizce hangi değerlere sahip güç kaynağı almalıyım?

Lütfen bu sistemi almadım deyin. G4400 ile hiçbir oyunu oynayamazsınız. Anakartı B150M alıp işlemciyi G4400 almak nedir? Bütçe verin.

Teşekkürler cevap için. İkinci bilgisayarım bu, kimi parçalar hazırda vardı, kimilerini önceden almıştım, bilgisayarı kullanma amacı şimdilik sadece film izlemek ve internette gezinmek olacak oyun ve diğer işlemler için kullandığım başka bir bilgisayarım var. 350-400 TL arası kasa ve güç kaynağı kombinasyonuna ihtiyacım var.

İleride işlemci ve ekran kartı değişikliğiyle belki oyun bilgisayarına dönüştürürüm düşüncesiyle anakartı B150M seçmiştim.

_20170114_032002.JPG Resimdeki güç girişini soruyorsunuz değil mi? 1 adet 6 pinli giriş görebildim sadece.

Linkteki kasa oldukça güzel gözüküyor, bir tek içerisindeki güç kaynağıyla ilgili bilgi bulamadım, 80+ sertifikasıyla ilgili bir bilgi göremedim.

Merhaba, arkadaşın linkte bahsettiği kasayı az önce teslim aldım, çok güzel kargolanmış, içiçe iki kutuya koymuşlar, ürün zarar görmemesi için fakat kasanın içerisini açtığımda güç kaynağının üst kapağının kayık olduğunu fark ettim. Sizce bu sorun yaratır mı? @CJack60 @MasterofTechnology

2.jpg

Son düzenleme:
Linkteki kasa oldukça güzel gözüküyor, bir tek içerisindeki güç kaynağıyla ilgili bilgi bulamadım, 80+ sertifikasıyla ilgili bir bilgi göremedim.

Merhaba, arkadaşın linkte bahsettiği kasayı az önce teslim aldım, çok güzel kargolanmış, içiçe iki kutuya koymuşlar, ürün zarar görmemesi için fakat kasanın içerisini açtığımda güç kaynağının üst kapağının kayık olduğunu fark ettim. Sizce bu sorun yaratır mı? @CJack60 @MasterofTechnology

Eki Görüntüle 210423

PSU'nun o şekilde olması hiç iyi değil nasıl olmuşsa açılmış olarak gelmiş bu durum sıkıntı yaratabilir. Burada kabahat firmanın mı yoksa kargo şirketinin mi ona göre geç olmadan değişim imkanın varsa kullan hatta bu resmi gönder gerekirse. Eğer eğişim yaparlarsa ne ala yapmazlarsada başka ürün bakacaksın artık.

PSU'nun o şekilde olması hiç iyi değil nasıl olmuşsa açılmış olarak gelmiş bu durum sıkıntı yaratabilir. Burada kabahat firmanın mı yoksa kargo şirketinin mi ona göre geç olmadan değişim imkanın varsa kullan hatta bu resmi gönder gerekirse. Eğer eğişim yaparlarsa ne ala yapmazlarsada başka ürün bakacaksın artık.

Firmaya durumu bildirdim kullanmaya başlamadan önce, kibar bir beyefendi beni aradı, ürünün kargoda bu duruma geldiğini belirttiler, resimleri görünce şaşırdılar, isterseniz iade edin, isterseniz bu şekilde kullanın, mailiniz elimizde olduğundan, garanti süresi içerisinde sorun çıkar ise bizzat ilgileneceğim dediler. Ürün çalışıyorsa kullanmaya karar verdim ben de.

Güç kaynağının çıkan tarafını elimle basit bir şekilde zorlamadan takmaya çalıştım ve yerine oturdu, sorunsuz bir şekilde sistemi kurabildim, çalışıyor. Destek ve tavsiyeleriniz için tekrar teşekkürler.

Firmaya durumu bildirdim kullanmaya başlamadan önce, kibar bir beyefendi beni aradı, ürünün kargoda bu duruma geldiğini belirttiler, resimleri görünce şaşırdılar, isterseniz iade edin, isterseniz bu şekilde kullanın, mailiniz elimizde olduğundan, garanti süresi içerisinde sorun çıkar ise bizzat ilgileneceğim dediler. Ürün çalışıyorsa kullanmaya karar verdim ben de.

Güç kaynağının çıkan tarafını elimle basit bir şekilde zorlamadan takmaya çalıştım ve yerine oturdu, sorunsuz bir şekilde sistemi kurabildim, çalışıyor. Destek ve tavsiyeleriniz için tekrar teşekkürler.

Hayırlı olsun güle güle kullan.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı