350 TL mekanik klavye önerisi

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Selamlar, biliyorum bu başlıkta tonlarca konu açıldı lakin aklımda çok fazla soru olduğundan ben de bir konu açmak istedim. Bu fiyattaki klavyelerin çoğunda tuşların tutukluk yaptığı söyleniyor veyahut kronik sorunları olduğu söyleniyor. Mekanik klavyeleri geçtim, Logitech G213 Prodigy'de bile tutukluk yaşadığını söyleyen insanlar var. Ne klavye alacağımı şaşırdım açıkçası, bu fiyatta nasıl bir klavye alabilirim? Birçok modele baktım, çok hoşuma gitseler de bir çoğunun problemi var. Klavye de istediğim Red Switch olması bir de Numpad'li olması o kadar.

-Logitech G213 Prodigy
-GamePower Calypso
-GamePower Ogre
-GamePower Sabre

Selamlar, biliyorum bu başlıkta tonlarca konu açıldı lakin aklımda çok fazla soru olduğundan ben de bir konu açmak istedim. Bu fiyattaki klavyelerin çoğunda tuşların tutukluk yaptığı söyleniyor veyahut kronik sorunları olduğu söyleniyor. Mekanik klavyeleri geçtim, Logitech G213 Prodigy'de bile tutukluk yaşadığını söyleyen insanlar var. Ne klavye alacağımı şaşırdım açıkçası, bu fiyatta nasıl bir klavye alabilirim? Birçok modele baktım, çok hoşuma gitseler de bir çoğunun problemi var. Klavye de istediğim Red Switch olması bir de Numpad'li olması o kadar.

-Logitech G213 Prodigy
-GamePower Calypso
-GamePower Ogre
-GamePower Sabre
Gamepower'lar ilk kullanımda tatmin ediyor fakat çok kısa sürede tahrip oluyorlar Cynosa V2 düüşünebilirsin. Membran olayı önemli değil

Birazdan mekanik alma bu fiyata membran al diyenler gelecek. Onları takma G213'ü kullandım membran olduğu için bu saydığın ucuz mekanik klavyeler bile daha iyi kalıyor. Sadece ucuz mekanik klavyelerde switchler yay sesi yapıyor ama seni rahatsız etmez. Bir zamandan sonra o da kesiliyor.

Birazdan mekanik alma bu fiyata membran al diyenler gelecek. Onları takma G213'ü kullandım membran olduğu için bu saydığın ucuz mekanik klavyeler bile daha iyi kalıyor. Sadece ucuz mekanik klavyelerde switchler yay sesi yapıyor ama seni rahatsız etmez. Bir zamandan sonra o da kesiliyor.
Membran klavye de kullandım Cherry MX Switch de kullanıyorum. Aradaki fark bana göre 1 sene sonra bozulunca duyacağın kadar değil, tabi zevk meselesi de genelleme yapmayalım

Hepsi birbirinden kalitesiz (belki Calypso biraz ama). Bunu öneririm:

Konu sahibi Red Switch ve numpadli olmasını istiyor. Sizin attığınız ise iki isteğini de karşılamıyor.

En mantıklısı G213 Prodigy ben sorunsuz kullanmıştım herhangi bir sorun çıkarsa iade edersiniz zaten bu fiyata kaliteli mekanik yok kaliteli mebran almak daha mantıklı.

Hocam bende bu yüzden pek membran almak istemiyordum. Calypso'da Ogre'ye nazaran çok daha az sorun gördüm internette araştırınca. Sanırım Calypso alacağım.
Hepsi birbirinden kalitesiz (belki Calypso biraz ama). Bunu öneririm:
Hocam Redragon'lara da bakmıştım, birçok modelinde Numpad yok, Numpad'li olan modellerde bütçemi aşıyor. Bütçemi maksimum 380 TL yapabilirim şu durumda.

Geri
Yukarı