350 TL SSD/HDD Önerisi

Leonmacion

Hectopat
Selamlar herkese, yakın zamanda laptopumun depolama diskini değiştireceğim. SSD ya da HDD almayı düşünüyorum. 2.5 Laptop SSD, HDD'lere bakınca İtopya'da 500GB HDD 286 TL, İncehesap'ta Toshiba 2.5 480GB SSD 350 TL civarı olduğunu gördüm. Sizden de önerilerinizi bekliyorum.

Çok ucuz SSD'lerde sıkıntı olduğunu duydum. M.2 SSD al derim, laptopunla uyumluysa.
Markasına bağlı Kingston Toshiba Samsung gibi markaların 350-400TL civarındaki SSD'lerinde hiçbir sıkıntı yok yaşamadım da Adata markasını da denedim başıma bela oldu. M2 girişi her laptopta yok mağalesef.

Toshiba almanı tavsiye ederim çok kaliteli bir markadır.
Japon malı olduğu için bile alınır.
Toshiba SSD'lerin TBW değerleri malesef ki çok düşük.

Ek olarak diğer arkadaşlar da ADATA'yı Rampage, Everest, Gamepower ya da James Donkey gibi markalarla karıştırıyorlar. İnsanlar bilmedikleri şeyler hakkında konuşmaktan vazgeçmeli.

Son düzenleme:
Maliyeti azaltmak için yapılmış olabilir. TBW hakkında pek bir fikrim yok aydınlatırsanız sevinirim.
TBW (Total Bytes Written) değeri kısaca SSD'nin sağlıklı kullanım ömrüdür. Bu değer dolduktan sonra SSD'de çeşitli problemler yaşanabilir. Ne kadar veri yazarsanız bu kotayı o kadar hızlı doldurursunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı