350 TL'ye Sıvı Soğutma Tavsiyesi

EsXi

Kilopat
Makaleler
2
Herkese merhaba, işlemci soğutucumda ki bir sorundan dolayı sıvı soğutmaya geçmeyi düşünüyorum. Bana 350 TL'yi geçmeyecek bir şekilde sıvı soğutucu tavsiyesi yaparsanız memnun olurum. İşlemcim 4670K. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Amacın performans ve aynı zamanda sessizlik ise bütçeni aşmadan çok iyi hava soğutmalar alabiliyorsun.
Zalman'ın müthiş hava soğutması 12X var tabi oldukça tuzlu :)

Elindeki para ile NOCTUA NG-D14 almaya ne dersin? Yoksa ben illa sıvı soğutma isterim mi dersin? @EsXi

Şuan zaten hava soğutma kullanıyorum. Hyper 212 Evo. İşlemci 4670K fakat soğutmuyor. Borularda bir sorun var. Isınan hava hiçbir şekilde yukarı çıkmıyor. Termal macun değiştirdim. Düzelen bir şey olmadı. Kasa üstünde 2 tane 140 mm fan var. Kasa içi gayet soğuk. İşlemci belirli bir sıcaklıkta kendini kapatıyor. Boşta bile en fazla 30 dakika sonra bilgisayar kapanıyor. @BilgisayarKurdu

Şimdi burada bir dakika duruyoruz, Hyper 212Evo gayet iyi bir soğutucu. Kullandığın işlemci I7 4670K olsa dahi %100 kullanımda bile asla sistem kapanacak kadar ısınmasına izin vermez.

Sen ki boşta uzun süre bekleyince kapandığını söylüyorsun, belli ki yolunda gitmeyen bir şeyler var. Montaj kısmında bir anormallik olmadığından ne kadar eminsin?
Anlatır mısın montajı nasıl gerçekleştirdiğini?

Sistem tam 1 senedir aynı. Değişen hiçbir parçası olmadı. Eklediğim bir kaç küçük parça oldu. İsterseniz kasa içi resimleri atabilirim. Kasa içi kablo karışıklığı yok. Bütün kasada ki kablolar kablo yönetimi ile arkadan dolandırıldı. Sistem kendiliğinden OC yapmıyor. BİOS ayarlarından kontrol ettim. Termal macun yeteri kadar var. Kalın bir tabaka değil ince ve her tarafa eşit olarak dağıtılmış bir halde. Burada benim bir hatam yok. Acaba soğutucu da mı bir sorun var? Vidaları iyice sıktım. Çünkü artık sıkmaya kimsenin gücü yetmiyor. Yerine tam olarak oturmuş bir halde.

Ben bir sorun göremedim.
asdsadsdaasdasd.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı