3500-4000 TL arası telefon tavsiyesi

Yankees

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Haziran'ın başında yeni bir telefon alacağım. Bütçem 3500-4000 TL arası. Telefonu gündelik kullanım, sosyal medya, ve YouTube'da video izlemek için kullanacağım. Genelde oyun oynamam oynasam da çok hafif oyunlar oynarım. Çok fotoğraf çekmem. En kötü 2 sene kullanabileceğim uzun ömürlü bir telefon istiyorum. Ekran, tasarım ve pil performansı benim için önemli olan konular. MIUI kullandıkları için Xiaomi ve Redmi telefonlar istemiyorum. M51'i de çok ağır bir telefon olduğu için istemiyorum. Aklımda iki model var. Galaxy A52, Realme 7 Pro. Realme 7 Pro 65W hızlı şarjının olması cazip ediyor. Galaxy A52 kamera konusunda çok başarılı ayrıca suya ve toza dayanıklı. Ancak kutusundan 15W adaptörünün çıkması, kılıf çıkmamasi ve ekranda fabrika çıkışlı bir ekran koruyucu olmaması eksileri. Sizce hangi telefonu almalıyım? Başka önerileriniz var mı? Teşekkür ederim şimdiden.

Realme 7
Realme 7 Pro.
Samsung M31.
Samsung A51.
Samsung A52.

Oyun çok oynamam demişsiniz bu 5 telefonda sizin sosyal medyadaki işinizi görcektir fikriniz değişirde oyun oynarsanız hiçbiri yarı yolda bırakmaz.

Hocam A52 uzun süre güncelleme alması bakımından sizin için daha iyi olur. Dediğiniz eksiler sizin için büyük bir eksi değil ise sıkıntı yok bence.
Hocam şu an J7 Prime kullanıyorum ve arayüzünden hiç memnun değilim. Samsung arayüz sorunlarını giderdi mi bilginiz var mı acaba? Benim için arayüzün stabil olması çok önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu an J7 Prime kullanıyorum ve arayüzünden hiç memnun değilim. Samsung arayüz sorunlarını giderdi mi bilginiz var mı acaba? Benim için arayüzün stabil olması çok önemli.

İkisinin arayüzleri farklı A52 de Samsung One UI 3.1 var gayet stabildir.

Realme 7
Realme 7 Pro.
Samsung m31.
Samsung a51.
Samsung a52.

Oyun çok oynamam demişsiniz bu 5 telefonda sizin sosyal medyadaki işinizi görcektir fikriniz değişirde oyun oynarsanız hiçbiri yarı yolda bırakmaz.

Hocam Samsung cephesinden yakın olduğum tek telefon a52. Realme 7'de IPS ekran olduğu için onu da istemiyorum. Başka önerileriniz var mıdır acaba?

Hocam Samsung cephesinden yakın olduğum tek telefon a52. Realme 7'de IPS ekran olduğu için onu da istemiyorum. Başka önerileriniz var mıdır acaba?
Oppo Reno 5 Lite ve Oppo Reno 4 e bakabilirsiniz onlarında Amoled ekranları var.
Piyasada Samsung dışında bu fiyat bandında AMOLED ekran seçenekleri sınırlı ne yazık ki.

Hocam J7 Prime farklı bir arayüz kullanıyor. One UI çok sevilen ve kaliteli bir arayüzdür.
A52 ise Android 14 ve 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak.

Arkadaşlar Realme 7 Pro ve Galaxy A52 arasında bir seçim yapacak olsanız hangisini seçerdiniz? Nedenleriyle yazabilir misiniz? Çok arada kaldım 😄.

TouchWiz kullanıyor diye biliyorum, konu içerisinde One UI'dan bahsediyorlar. Neden memnun olmadığınızı da açıklar mısınız?

Arkadaşlar Realme 7 Pro ve Galaxy A52 arasında bir seçim yapacak olsanız hangisini seçerdiniz? Nedenleriyle yazabilir misiniz? Çok arada kaldım 😄.
Aralarında yaklaşık 500 TL gibi bir fark var, bütçeniz el veriyorsa Samsung Galaxy A52 alın derim.
Android 14 dahil 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak, 90 Hz Super AMOLED bir ekrana sahip ve OIS bulunuyor. Realme 7 Pro'nun tek artısı 65W hızlı şarj desteği sayesinde 35 dakika içerisinde tam şarj olabilmesi diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı