3500-4000 TL Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

Atılay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, evimde kullanmakta olduğum ve beni idare eden bir sistemim var ancak bir tane de laptop almak istiyorum, 3500-4000 TL arası bütçem var. Mühendislik öğrencisiyim, bilgisayarı sıklıkla okula götürüp getireceğim, programlama ve sunumlarımda kullanacağım ve arada LoL, FIFA ve birkaç oyunu daha donmadan oynayabileceğim bir dizüstü bilgisayar arıyorum.

üstüne 500 daha koyabilirseniz bu çok iyi olur ama yukarda arkadaşın attığı da depolaması bakımından daha iyi o da tercih edilebilir. Ama dediğim gibi benim attığımı alabilirseniz çoğu oyunu üst düzey ayarlarda sıkıntısız oynarsınız:

HP’yi önerecektim fakat bütçeyi aştığından yanaşmadım açıkçası. Ama benim attığım bilgisayardan 3 gömlek üstün ekran kartına sahip diyebilirim.

Bütçem normalde 3500 TL zaten, 500 TL koyabildiğim haliyle 4000 oluyor. Koyabilsem üstüne daha da koyup daha iyi bilgisayar almak isterim ancak maksimum 4000 TL'ye önerirseniz sevinirim.

Bütçem normalde 3500 TL zaten, 500 TL koyabildiğim haliyle 4000 oluyor. Koyabilsem üstüne daha da koyup daha iyi bilgisayar almak isterim ancak maksimum 4000 TL'ye önerirseniz sevinirim.

Maximum 4000'e oyun odaklı laptop çok zor bulunuyor biraz aşmak lazım mesela:

Ama ben olsam bunu alırdım, hem taşıması da çok kolay olur, Fifa, LoL'de oynayabilirsiniz ama ısınma problemi çok olur mu bilemem. Açıkçası seneye ben de böyle bir laptop almayı düşünüyorum:

Lenovo IdeaPad S145-15API AMD Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81UT008DTX
Lenovo IdeaPad S145-15API AMD Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD Fiyatı
O halde indirimde iken bunu almanızı öneririm. Estetik olarak çok hoş bir bilgisayar. Depolaması yeterli, işlemcisi ve dahili grafik işlemcisi gayet güçlü ve yeterli. Fiyatı da gayet uygun kaçırmayın derim.
Alternatif olarak da bu olabilir;

Ekstradan 4 GB RAM eklemelisiniz ve en az 128GB SSD eklemelisiniz.

Yorumlarınız için teşekkürler, galiba 1050'li bir modelin indirime girmesini bekleyeceğim.

Maximum 4000'e oyun odaklı laptop çok zor bulunuyor biraz aşmak lazım mesela:

Asus'un bu modeli hafta içinde indirime girerse başka kanaldan, girmezse Trendyol üzerinden almayı düşünüyorum ancak Trendyol güvenilir midir? Daha önce elektronik alışverişlerimi hepsiburada'dan yapıyordum da.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı