3500-4000 TL Limitli Tasarım Amaçlı Dizüstü Önerisi

bamboo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba

İstek/Öneri konusunun farlı versiyonlarından bir tanesi gibi gözükecektir bu konuda.
Bilgisayar alacağım, dizüstü modellerinden olmak zorunda, yanımda taşımam şart. Dizüstü bilgisayarlarda hiçbir tecrübem yok (daha önce kullanmadım) pek çok kullanandan çeşitli şekilde uyarılar ya da yakınma duyuyorum okuyorum.

Grafik tasarım ile alakalı bir işlemim olacaktır, işin ucu açık. Programları sıralarsam benzerlerini düşündürürsem sizi;
Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign, Adobe After Effects, Cinema 4D... çizimden modellemeye video edite kadar birçok program (sadece Adobe ya da herhangi marka değil, Corel de kullanabilirim ama ana noktalar bunlar).

Bu tür programlarda beni sıkıntıya sokmayacak, kasmayacak, uzun süre çalışmaya dayanıklı (ısınmayı burada kastetmiyorum, ısınabilir. Uzun sürede soğutucu alıp kullanabilirim ihtiyaçta), sunumda bana yardımcı (projeksiyon gibi aletlere girişi olan), sağlam, yarı yolda bırakmayan bir bilgisayar arıyorum.

Kendi araştırmalarım:

Technopat Dizüstü PC Tavsiyeleri – Ekim 2016 :
  • Orta Seviye Notebook : MSI CX62 6QD-234XTR (2.435,87 TL)

• Monsternotebook; Abra A5 V6.2.2 15.6"
    (3.775,37 TL +16 GB (2x8 GB) DDR3L 1.35V 1600 MHz SODIMM + Win 10 Pro+çanta)
    (3.891,01 TL +16 GB (2x8 GB) DDR3L 1.35V 1866 MHz SODIMM + Win 10 Pro+çanta)

• Lenovo Ideapad 700 80RU00HVTX (4200tl)

• ASUS K501UW DM049T 15.6 inç

• MacBook Pro (fiyat çok yüksek araştırdıklarımın arasında)
Ürünlerin yanına son fiyatlarını yazdım, ekleme çıkarma yapabiliyorsam onları da ekledim yanlarına.

Fiyat konusunda 3500 üst sınırım ama çok zorlasam 4000 gibi fiyatlara kadar çıkabiliyorum.
Sizden isteğim direkt marka ya da model verirken bana: "Senin programların şu şu bileşeni ister, onlara önem vermelisin." gibi uyarılarınız beni de bilgilendirir ve daha iyi araştırma yapma imkanına sahip olabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik programlarında işlemci ve ekran kartının yanı sıra SSD olmasıda önemlidir. Taşınabilirlik için 15.6 inç laptop alınmalı. RAM en az 16 GB olmalı ve ekran IPS LED olmalı.

Asus N552VW-FW171T Notebook

Aklıma gelen ilk notebook bu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı