3500-5000 TL arası laptop önerisi

İşlemciyi 3400G yapın.
Anakartı B450M yapın.
RAM'i 2x8 Corsair yapın.
Depolama 1'i 480 GB WD Green yapın.
Depolama 2'yi 1 TB WD Blue yapın.
Hocam bu APU sistem olarak mı geçiyor? Ayrıca kaldırabileceği en ağır oyun ne olabilir? Sizin dediğinizi yaptım ve 4700 TL fiyat çıktı.
Gaming laptoplar pahalı o bütçeye göre zor bulunur.
Office için öneriniz var mı?

Hocam bu APU sistem olarak mı geçiyor? Ayrıca kaldırabileceği en ağır oyun ne olabilir? Sizin dediğinizi yaptım ve 4700 TL fiyat çıktı.

Evet APU çoğu oyunu düşük ayarlarda oynarsın sıkıntı çıkarmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Photoshop başlı başına işlemciye yükleniyor ama bana süre fark etmez dersen 3400G yerine 2200G alabilirsin. Ama RAM'i bir şekilde çift kanal yap artık 8+4 mü yaparsın yoksa 4+4 mü yaparsın bilmiyorum. AMD tek kanal RAM ile fazla performans kaybına uğrar. Ama bu genelde oyunlar için geçerli bir durum fazla oyun oynamam dersen tek kanal 8 GB RAM de seni uzun süre götürecektir. Arkadaşın önerdiği sistemi sadece anakartı B450 yapıp alabilirisin ki ileride güncelleme yapmak istediğinde anakart ile uğraşmayasın.

Photoshop başlı başına işlemciye yükleniyor ama bana süre fark etmez dersen 3400G yerine 2200G alabilirsin. Ama RAM'i bir şekilde çift kanal yap artık 8+4 mü yaparsın yoksa 4+4 mü yaparsın bilmiyorum. AMD tek kanal RAM ile fazla performans kaybına uğrar. Ama bu genelde oyunlar için geçerli bir durum fazla oyun oynamam dersen tek kanal 8 GB RAM de seni uzun süre götürecektir. Arkadaşın önerdiği sistemi sadece anakartı B450 yapıp alabilirisin ki ileride güncelleme yapmak istediğinde anakart ile uğraşmayasın.
Hocam laptop konusunu sormak istiyorum birde. Önerdiginiz bir laptop var mı 5000 TL'yi aşmayacak.

Hepsinin farklı bir yönü güçlü. Birinin RAM'i yüksek birinde MX330 var Radeon 620'ye göre daha performanslı biri bütçe dostu hepsinin işlemcilerini ve ekran kartlarını internette aratarak performans testlerini bulabilirsiniz.

Hepsinin farklı bir yönü güçlü. Birinin RAM'i yüksek birinde MX330 var Radeon 620'ye göre daha performanslı biri bütçe dostu hepsinin işlemcilerini ve ekran kartlarını internette aratarak performans testlerini bulabilirsiniz.
Teşekkür ederim.

Hocam laptop konusunu sormak istiyorum bir de. Önerdiginiz bir laptop var mı 5000 TL'yi aşmayacak.

Bu laptopu öneririm çünkü 4300u 3150u 3250U'ya göre daha iyi.

Karşılaştırması ise şöyle = AMD Athlon Gold 3150U vs AMD Ryzen 3 3250U vs AMD Ryzen 3 4300U | Mobil işlemci Karşılaştırma

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı