3500 TL anakart işlemci ve kasa tavsiyesi

Bütçe
4000
Bence B550 almışken B550 modellerini alın farka değer.

MSI alternatif:

İyi diyorsun da bütçe iyice arttı daha fazla arttırmıyorum maalesef :( sanırım B450 Tomahawk Max almam en iyisi olacak. Daha PSU ve işlemci alacağım ucu ucuna kurtarıcak. Bu arada ARGB desteği aklımı çeldi Airhawk Duo'yu almaya karar verdim. Son olarak PSU seçimi kaldı işlemcim belli.

Sisteminizi 2-3 senede bir yenileyecekseniz B550 almanızın (ödeyeceğiniz bedel için söylüyorum) bir önemi yok çünkü bende bu hataya düştüm. Bende de TUF B450 Pro gaming var, eğer kuracağım sistemi ufak güncellemeler ile aynı anakart üzerinden yaparım diyorsanız bütçenizi artırın ve x570 bakın. 2020'nin sonunda çıkacak DDR5 RAM destekli anakartlar çıktığında bende anakart ve AM5 cpu bakacağım. Dün aklım olsa idarelik bir b450 alırdım.

@Cano8711 daha 4000 serisi ve X670 gelmemiş iken o DDR5 iddiası yüksek olmadı mı sence?
2020'de değil 2025'de gelsin hiç önemli değil, bunu deneyimlemiş birisi olarak söylüyorum, B450 anakartımı aldım B550 serisini çıkardılar, yeni X570 anakartlar geldi, her sene yeni bir sistem geliyor ama fiyatı makul olduğu sürece yeni mimariye bütçe ayırmak daha mantıklı değilmidir veyahut hali hazırda orta seviye bir anakarta 1300TL vermenin ne gibi bir anlamı olabilir ?

Bütçesine göre en iyi bileşenleri ve hizmeti sunan anakartı öneriyoruz.
Teknoloji her daim güncelleniyor zaten, AMD sokete destek vermeye de devam edecek şeklinde duruyor.

Anakarta 1300TL verdi ama daha uzun süre kullanıp, daha üst bileşenleri takabilir ve bazı özelliklere fazladan sahip olabilir.

Birçok B450 kartta ARGB portu bile yok.

Maximum 4000 TL'ye çıkabiliyorum yani kısacak bir yer kalmadı bende anakartı daha yüksek almak isterim fakat işlemciden PSU'dan kasadan kısmak mantıklı gelmiyor, kesin bu olsun dediğin bir anakart var ise X570'de modelini atarsan sevinirim ona göre bir şeyler ayarlamaya çalışırım.

Sisteminizi 2-3 senede bir yenileyecekseniz B550 almanızın (ödeyeceğiniz bedel için söylüyorum) bir önemi yok çünkü bende bu hataya düştüm. Bende de TUF B450 PRO GAMING var, eğer kuracağım sistemi ufak güncellemeler ile aynı anakart üzerinden yaparım diyorsanız bütçenizi artırın ve X570 bakın. 2020'nin sonunda çıkacak DDR5 RAM destekli anakartlar çıktığında bende anakart ve AM5 CPU bakacağım. Dün aklım olsa idarelik bir B450 alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı