3500 TL anakart işlemci ve kasa tavsiyesi

Bütçe
4000
Maximum 4000 TL'ye çıkabiliyorum yani kısacak bir yer kalmadı bende anakartı daha yüksek almak isterim fakat işlemciden PSU'dan kasadan kısmak mantıklı gelmiyor, kesin bu olsun dediğin bir anakart var ise X570'de modelini atarsan sevinirim ona göre bir şeyler ayarlamaya çalışırım.

Alacağın parçalardan kısarak yeni bir bütçe yaratmak elindekinden de edebilir seni, o yüzden aklına yatan CPU ve PSU'yu aldıktan sonra kalan bütçene göre bir anakart seçersin. TUF serisi anakartlardan memnunum B450 çipsetli versiyonuna sahibim, bugüne kadar bir sıkıntı çıkarmadı. X570' için kafadan 1500-2000TL çıkarman gerekiyor ki 4000TL bütçesi olan birisi için bu çok zor.

https://docs.google.com/spreadsheet...YZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/htmlview#gid=2112472504 bu dokümandan bakarak anakart için karşılaştırma yapabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağın parçalardan kısarak yeni bir bütçe yaratmak elindekinden de edebilir seni, o yüzden aklına yatan CPU ve PSU'yu aldıktan sonra kalan bütçene göre bir anakart seçersin. TUF serisi anakartlardan memnunum B450 çipsetli versiyonuna sahibim, bugüne kadar bir sıkıntı çıkarmadı. X570' için kafadan 1500-2000TL çıkarman gerekiyor ki 4000TL bütçesi olan birisi için bu çok zor.

https://docs.google.com/spreadsheet...YZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/htmlview#gid=2112472504 bu dokümandan bakarak anakart için karşılaştırma yapabilirsin.

Tamamdır teşekkür ediyorum.
Alakası yok ARGB girişi bulunun diğer marka anakarlar ile yazılım üzerinden kontrol edebilirsiniz. (ASUS Aura Sync, MSI Mystic Light Sync, and Gigabyte RGB Fusion).

Bütçesine göre en iyi bileşenleri ve hizmeti sunan anakartı öneriyoruz.
Teknoloji her daim güncelleniyor zaten, AMD sokete destek vermeye de devam edecek şeklinde duruyor.

Anakarta 1300TL verdi ama daha uzun süre kullanıp, daha üst bileşenleri takabilir ve bazı özelliklere fazladan sahip olabilir.

Birçok B450 kartta ARGB portu bile yok.

2020'de değil 2025'de gelsin hiç önemli değil, bunu deneyimlemiş birisi olarak söylüyorum, B450 anakartımı aldım B550 serisini çıkardılar, yeni X570 anakartlar geldi, her sene yeni bir sistem geliyor ama fiyatı makul olduğu sürece yeni mimariye bütçe ayırmak daha mantıklı değil midir veyahut halihazırda orta seviye bir anakarta 1300TL vermenin ne gibi bir anlamı olabilir?

Aldığım parçaları paylaşmak istedim, bütçemi aşırı zorladım kredi kartını da devreye sokarak parçalarımı tamamladım.
Kasa olarak Aerocool Airhawk Duo modelini, PSU olarak FSP Hydro 700W, anakart ve işlemciyi Steam wallet kampanyası olduğu için MSI B550 GAMING Edge Wi-Fi ve işlemciyi Ryzen 5 3600 almış bulunuyorum. Yaklaşık 300 TL Steam kodu alacağım için anakartı 1300'e gelmiş olarak düşünüyorum. İyi yapmış mıyım sizce? Anakart konusu aceleye geldi İtopya'daki işlemci indirimini kaçırmak istemediğim için aldım.

Son düzenleme:
Tamamdır teşekkür ediyorum.

Aldığım parçaları paylaşmak istedim, bütçemi aşırı zorladım kredi kartını da devreye sokarak parçalarımı tamamladım.
Kasa olarak Aerocool Airhawk Duo modelini, PSU olarak FSP Hydro 700W, anakart ve işlemciyi Steam wallet kampanyası olduğu için MSI B550 GAMING Edge Wi-Fi ve işlemciyi Ryzen 5 3600 almış bulunuyorum. Yaklaşık 300 TL Steam kodu alacağım için anakartı 1300'e gelmiş olarak düşünüyorum. İyi yapmış mıyım sizce? Anakart konusu aceleye geldi İtopya'daki işlemci indirimini kaçırmak istemediğim için aldım.
yakışır, güzel denk getirmişsin. PSU ses yapıyormu kalitesi nasıl 1-2 hafta içinde bir yorumunu beklerim.

Geri
Yukarı