3500 TL GTX 1060 Sistem Önerisi

GTX 1060'lar şuan çok pahalı. Yaklaşık 1500 TL civarlarında. 300TL daha ucuza yeni RX480 modelleri çıkıyor. (MSI, ASUS gibi markaların soğutmalarını kullanan modeller.) Onları beklemenizi tavsiye ederim.

GTX 1060'lar şuan çok pahalı. Yaklaşık 1500 TL civarlarında. 300TL daha ucuza yeni RX480 modelleri çıkıyor. (MSI, ASUS gibi markaların soğutmalarını kullanan modeller.) Onları beklemenizi tavsiye ederim.
Haklısınız fakat insanların oyun tercihleri burada çok önemli arkadaş Nvidia'nın desteklediği oyunları oynuyorsa bence o 200 TL'lik fark verilmiyecek değil.

1-1.5 hafta evvel GTX1070 MSI model kart 1850₺ idi şuan ise 2000₺ yani beklerseniz zaten fiyat düşer. Nvidia ve MSI/Asus'dan şaşmayın derim.

Hocam AMD'ye sürekli şans verdim. 15 yıldır Nvidia kullanıyorum yine şans verdim arkadaşa aldırdım kart servislik oldu. Ben bir kere bile ekran kartını servise götürmedim. Tamam bu garanti değil, firma da çok değişti ama bir yanda 0 risk varken diğer taraf belirsiz. Onun dışında dediğiniz mantıklı, freesync ile de güzel iş çıkarır ama AMD'ye güvenim tam, eminim sorun çıkmaz ve çıksa da hallederiz zaten diyen alsın.

Madem bilgisayarınızda SSD istemiyorsunuz o zaman işlemciyi i5 6500, RAM' leri de 16 GB yapmalısınız. Böylece hem daha fazla performans alırsınız, hemde bilgisayarınız daha uzun ömürlü olur. Eğer bütçem yetmiyor diyorsanız, RX 480' in özel soğutmalı modellerinin çıkmasını bekleyip bu kartı Freesync bir monitör ile destekleyebilirsiniz. Böyle bir sistem GTX 1060' tan daha iyi olacaktır.

Haklısınız fakat insanların oyun tercihleri burada çok önemli arkadaş Nvidia'nın desteklediği oyunları oynuyorsa bence o 200 TL'lik fark verilmiyecek değil.
Haklısınız, ancak beklemek hala mantıklı. GTX1060'lar olmaları gerektiğinden hala çok daha pahalı. zamanla fiyatları düşebilir bence. Ayrıca custom RX480'lerin ne kadar fazla performans vereceğini bilmiyoruz. (Bunları dediğime bakmayın, RX480 alacak son kişiyim. AMD ile pek mutlu bir geçmişim olmadı. :) )

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı