3500 TL i5 6500 RX 470 Sistem Toplama

honorableOG

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sonunda 8 yıllık yadigar dizüstü bilgisayarımdan kurtuluyorum. Yakın zamanda bu parçaları almayı düşünüyorum. Parçalar şöyle:

MSI RX 470 Gaming X 8G
Intel Core i5 6500
MSI B150M Mortar Artric
Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz
Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64mb 7200Rpm
Zalman R1 600LE 600W
Viewsonic VX2257-MHD 21.5" 1ms AMD Freesync 1080p

Toplam 3500 TL

Şu anda bütçem böyle. Gelecek ay bu parçaların yanına işlemci soğutucu, SSD ve bir 8GB RAM daha alacağım.
RX 480 istiyordum ama 1150-1200 TL civarı olduğunu duyunca ve hala çıkmadığı için ondan vazgeçtim. Ayrıca testlere baktığımda vereceğim paranın benim için boşuna olduğunu anladım. Bu fiyat civarı önerilerinizi dile getirirseniz sevinirim.

Sistem güzel, önce SSD'i alıp sistemi kurup, 1 ay sonra HDD'i alıp direk kullanmaya devam etmenizi öneririm. Diğer türlü 1 ay sonra tekrar formatla uğraşmanız gerekecek

Sistemde kısılabilcek bir parça yok ama, o monitörün 24 inçliğini alsan daha güzel olur. 22inc eskidi artık :(

Sistem güzel, önce SSD'i alıp sistemi kurup, 1 ay sonra HDD'i alıp direk kullanmaya devam etmenizi öneririm. Diğer türlü 1 ay sonra tekrar formatla uğraşmanız gerekecek

Sistemde kısılabilcek bir parça yok ama, o monitörün 24 inçliğini alsan daha güzel olur. 22inc eskidi artık :(
Abi her şeyi hal ettim sayende bana öyle bir RX 470 Sapphire aşkını aşıladın ki siparişi verdim sistem gelecek fakat şimdi de ne AOC ne de Viewsonic markalarının 24 inçlik modeli yok gelsin alacağım direkt de abi bu 21 ve 24-23.6 inçler de sadece boyut farkı var değil mi eğer öyleyse daha sabrım kalmadı monitörü de sipariş edeceğim :D

Abi her şeyi hal ettim sayende bana öyle bir RX 470 Sapphire aşkını aşıladın ki siparişi verdim sistem gelecek
Ben gerçekten memnun kaldım, seninde kalacağını umuyorum :)

imdi de ne AOC ne de Viewsonic markalarının 24 inçlik modeli yok gelsin alacağım direkt de abi bu 21 ve 24-23.6 inçler de sadece boyut farkı var değil mi eğer öyleyse daha sabrım kalmadı monitörü de sipariş edeceğim
AOC'ninde Viewsonic'inde 22-24-27 inçlik 1ms 75Hz FreeSync destekli monitörleri var.
Bana kalırsa 22inç ( kullanılabilir alanı 21.5 inc ) alma artık, en az 24inç almalısın :)

AOC mi Viewsonic mi dersen, karar senin. Ben stokta AOC olduğu için onu aldım, mutluyum huzurluyum :)

Dipnot: İki modelinde 24inçlik varyantlarının technopat'ta incelemesi mevcut.

Dipnot2: AOC daha bi güzel duruyor tasarım olarak, ikisinide karşımda görmediğimden panel kalitelerini bilemem ama, AOC bana hep daha bi havalı gelmiştir :D

Bu arada 23.6 ile 24 inç aynı şeylerdir. Bir tanesi panelin tam boyunu yazmıştır 24inç diye, bir tanesi panelin kullanılabilir alanını yazmıştır 23.6 diye :)

AOC'ninde Viewsonic'inde 22-24-27 inçlik 1ms 75Hz FreeSync destekli monitörleri var.
Bana kalırsa 22inç ( kullanılabilir alanı 21.5 inc ) alma artık, en az 24inç almalısın :)

AOC mi Viewsonic mi dersen, karar senin. Ben stokta AOC olduğu için onu aldım, mutluyum huzurluyum :)

Dipnot2: AOC daha bi güzel duruyor tasarım olarak, ikisinide karşımda görmediğimden panel kalitelerini bilemem ama, AOC bana hep daha bi havalı gelmiştir :D
Abi bak benden kaçma PC bir elime geçsin zaten adam gibi oynayacak arkadaşlarım yok beraber oyun atı caz bak unutma :)

Bu arada 23.6 ile 24 inç aynı şeylerdir. Bir tanesi panelin tam boyunu yazmıştır 24inç diye, bir tanesi panelin kullanılabilir alanını yazmıştır 23.6 diye :)
Dostum garbarius oyun kanalını biliyor musun bilmem ama o kanal sahibi Cem Saraç'a resmin çok benziyor. :):):)

Abi bak benden kaçma PC bir elime geçsin zaten adam gibi oynayacak arkadaşlarım yok beraber oyun atı caz bak unutma :)

Ahaha, tamamdır :)

Dostum garbarius oyun kanalını biliyor musun bilmem ama o kanal sahibi Cem Saraç'a resmin çok benziyor. :):):)
Şimdi baktım da, 1-2 resmini cidden benzettim kendime :) Normalde sarışınım ben, o resimde pek öyle çıkmasada.
Şu kullanıcı adımı ve resmimi değiştirmem gerek artık :/

Hocam dört günlük ceza yediğim için yazamadım, kafayı yedim. SSD'yi önce alacağım dediğiniz gibi.Monitörü 24" alacağım ve Zalman R1 yerine Thermaltake Versa N23 alacağım ( 700W 80+ PSU ile ).

Ayrıca kafama takılan birkaç soru daha var:

1-) Msi RX 470 alacaktım ama fiyatı 1020-1000 arası ve arka plakası yok. Ayrıca MSİ Afterburner ve Gaming App beraber çalışmıyormuş. İnternetten araştırdım ve Sapphire'in Nitro+OC modelinin arka plakası olduğu ve daha yüksek frekanslarda çalıştığını öğrendim sizin dediğiniz gibi ve o halde bile Sinerji Bilgisayar'da 967 TL. Çok arada kaldım ne yapsam diye MSİ renkleriyle cezbediyor ama Sapphire'de daha sağlam karar veremedim.Dedikleri gibi Sapphire'in soğutması iyi ve frekansları dahamı yüksek ?

2-)İlk kez sistem toplayacağım için pek bir bilgim yok. Thermaltake Versa N23 alacağım ama sadece egzoz fanı ile birlikte geliyor galiba, hangi fan modelini önerirsiniz? Ayrıca termal macun olarak Zalman'ı önerdiler bunu düşünüyorum uygunmudur yoksa daha ucuza aynı etkiyi veren varmıdır? ZALMAN ZM-STG1 THERMAL MACUN

Kafama takılan sorular bunlar cevap bulduğum zaman sipariş vereceğim teşekkür ederim. ;)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı