3500 TL laptop önerisi

Marka tercihi

• Monster

Oy: 7 43,8%
  • Asus

Oy: 3 18,8%
  • Dell

Oy: 4 25,0%
  • Diğerleri(Yorumlarda belirtiniz)

Oy: 2 12,5%

• Oy verenlerin toplamı
    16
Arkadaşlar ben anlamıyorum 17.3 ile 15.6 arasında nasıl bir sıkıntı olabilir taşıma konusunda kim çıkardıysa bu hurafeyi Ben ikisindende kullandım ikisindede bi fark yok hayır biri 2 kg biri 3-4 kg bunlarıda taşıyamıyacaksanız almayın arkadaşlar 17.3 herzaman avantajdır sırf çantama yok yada 3-4bin pc ye veriyorsun 50 tl de çantasına ver iyi akşamlar cümleten.

Geçtiğimiz cuma günü HepsiBurada'dan Dell Inspiron Gaming 7559 aldım, gayet güzel bir bilgisayar olduğunu söyleyebilirim.

Henüz kendim test etmedim fakat test edenler Donanımhaber'de CS:Go 'da 100FPS aldığını, GTA5'de saatlerce oynamaya rağmen hiç ısınmadığını söylüyorlar.

Fakat şöyle söyleyeyim, PC'yi yormazsanız ısınıyor. :D
Yani internette gezeyim, biraz da video izleyeyim kafasındaysanız fanlar neredeyse bütün gün hiç çalışmıyor, çalışsa da 20 saniye çalış makineyi buz gibi yapıp işine devam ediyor. Biraz zorladım pcyi anca o zaman fanlar çalıştı. :)

Boş M.2 SSD yuvası var içinde, dilediğin zaman HDD'yi sökmeden SSD takabilirsin.
Şarjı normal kullanımda 8+ saat gidiyor, oyun falan oynayınca 4-6 saat gidiyor.

DDR3 olması sanırım tek eksi özelliği.

Geçtiğimiz cuma günü HepsiBurada'dan Dell Inspiron Gaming 7559 aldım, gayet güzel bir bilgisayar olduğunu söyleyebilirim.

Henüz kendim test etmedim fakat test edenler Donanımhaber'de CS:Go 'da 100FPS aldığını, GTA5'de saatlerce oynamaya rağmen hiç ısınmadığını söylüyorlar.

Fakat şöyle söyleyeyim, PC'yi yormazsanız ısınıyor. :D
Yani internette gezeyim, biraz da video izleyeyim kafasındaysanız fanlar neredeyse bütün gün hiç çalışmıyor, çalışsa da 20 saniye çalış makineyi buz gibi yapıp işine devam ediyor. Biraz zorladım pcyi anca o zaman fanlar çalıştı. :)

Boş M.2 SSD yuvası var içinde, dilediğin zaman HDD'yi sökmeden SSD takabilirsin.
Şarjı normal kullanımda 8+ saat gidiyor, oyun falan oynayınca 4-6 saat gidiyor.

DDR3 olması sanırım tek eksi özelliği.

Yorumun kaliteli hocam.Teşekkür ederim.Bende tek eksiğini DDR3 olarak görüyorum.Onboard ekran kartı mevcut mu?Yoksa sadece GTX960 M mi var?

Benim istediğim modelde +128 ssd de var.Sanırım ben 1 tb yi 1 sene sonra söküp yerine 512 atarım.Daha mantıklı gibi.Yada 128 i harici olarak depo kullanıp onun yerine 512 de olabilir.Bunlar zamanla ilk pc yi almak lasım :D

Yorumun kaliteli hocam.Teşekkür ederim.Bende tek eksiğini DDR3 olarak görüyorum.Onboard ekran kartı mevcut mu?Yoksa sadece GTX960 M mi var?

Benim istediğim modelde +128 ssd de var.Sanırım ben 1 tb yi 1 sene sonra söküp yerine 512 atarım.Daha mantıklı gibi.Yada 128 i harici olarak depo kullanıp onun yerine 512 de olabilir.Bunlar zamanla ilk pc yi almak lasım :D

İ7 6700Hq işlemci (HD Graphics 530) ve GTX 960 ekran kartı var.

3-4 farklı türü var, bendeki 16GB ramli, 1TB HDD'li Win10'lu olan.
Ayrıca 128GB SSD + Freedos + 8gb Ram olanlar var.

Ramden ve işletim sisteminden kısıp SSD eklemişler yani.
Ayrıca internetten alacaksanız bir de 4K dokunmatik ekranlısı var ama gerek olduğunu düşünmüyorum.

Henüz ben SSD takmadım ve buna rağmen işlem hızı gayet güzel seviyede.

SSD vb. şeyleri takmak için arkakapak "tek vida" ile halledilmiş. Yani sadece bir tane vidayı çıkartıp kapağı sürttüğünüzde ramlere, fanlara, hdd'ye, bataryaya ve m2 ssd yuvasına ulaşabiliyorsunuz. En amatör kişi bile çok rahat şekilde içindeki şeyleri değiştirebilir. Tam bir geliştirme kolaylığı sağlanmış.

Monster'dan bir diğer avantajı ise "DELL" kalitesi.

İ7 6700Hq işlemci (HD Graphics 530) ve GTX 960 ekran kartı var.

3-4 farklı türü var, bendeki 16GB ramli, 1TB HDD'li Win10'lu olan.
Ayrıca 128GB SSD + Freedos + 8gb Ram olanlar var.

Ramden ve işletim sisteminden kısıp SSD eklemişler yani.
Ayrıca internetten alacaksanız bir de 4K dokunmatik ekranlısı var ama gerek olduğunu düşünmüyorum.

Henüz ben SSD takmadım ve buna rağmen işlem hızı gayet güzel seviyede.

SSD vb. şeyleri takmak için arkakapak "tek vida" ile halledilmiş. Yani sadece bir tane vidayı çıkartıp kapağı sürttüğünüzde ramlere, fanlara, hdd'ye, bataryaya ve m2 ssd yuvasına ulaşabiliyorsunuz. En amatör kişi bile çok rahat şekilde içindeki şeyleri değiştirebilir. Tam bir geliştirme kolaylığı sağlanmış.

Monster'dan bir diğer avantajı ise "DELL" kalitesi.

merak ettiğim en büyük konu nette takılırkenki ekran kartının eskimemesiydi.Onboard koymaları güzel olmuş.Yani lasımda zaten.Göremediğim için sorma gereği duydum.
Dell Inspiron 7559 B70D128W81C i7-6700HQ 8GB 1TB 128GB SSD 4GB GTX960M 15.6 Windows 10

bu model efsane ya.8 gbram.W10.128 gb ssd.Yani widowsu kuruyorlardır herhalde ssd ye :D o kadar mantıksız değildirler.Yani evet DELL bir kalite olarak görüyorum.Monster bilemedim.

4K cidden gereksiz.Yani 1060 filan takmak lasım.O kadarda ultraya kaçmaya gerek yok.1080 yeter.
Tek vida olayı güzel.Ama pc yi tamire vermek daha sıkıntı.Çıkartır takamaz.Formatı herkes atıyor da şu kasa açma işini herkese bırakmayalım.Adamın eli google değil.Kendimiz hallederiz :D

merak ettiğim en büyük konu nette takılırkenki ekran kartının eskimemesiydi.Onboard koymaları güzel olmuş.Yani lasımda zaten.Göremediğim için sorma gereği duydum.
Dell Inspiron 7559 B70D128W81C i7-6700HQ 8GB 1TB 128GB SSD 4GB GTX960M 15.6 Windows 10

bu model efsane ya.8 gbram.W10.128 gb ssd.Yani widowsu kuruyorlardır herhalde ssd ye :D o kadar mantıksız değildirler.Yani evet DELL bir kalite olarak görüyorum.Monster bilemedim.

4K cidden gereksiz.Yani 1060 filan takmak lasım.O kadarda ultraya kaçmaya gerek yok.1080 yeter.
Tek vida olayı güzel.Ama pc yi tamire vermek daha sıkıntı.Çıkartır takamaz.Formatı herkes atıyor da şu kasa açma işini herkese bırakmayalım.Adamın eli google değil.Kendimiz hallederiz :D

Bundan önce Asus laptop kullanıyordum ondan memnun olduğum için Asus'dan vazgeçmek istemedim. Ama laptopu aldıktan sonra bana Asus'u aratmayacağı kanısına vardım. Bunlar da bu PC ile yapılan oyun incelemeleri;

CS:Go =>
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTA V =>
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

BF1 =>

The Division =>

BF4 =>
(Bu aynı laptopun i5'li olanı)

Fiyatına göre taş gibi pc. :)
Bir not daha düşeyim, M.2 Sata maksimum 500mb okuma/yazma olan ssdlerden destekliyor. PCI-x mi ne var ya şu 2200mb/sn olanlar. Onları desteklemiyor.

Bundan önce Asus laptop kullanıyordum ondan memnun olduğum için Asus'dan vazgeçmek istemedim. Ama laptopu aldıktan sonra bana Asus'u aratmayacağı kanısına vardım.

Fiyatına göre taş gibi pc. :)
Bir not daha düşeyim, M.2 Sata maksimum 500mb okuma/yazma olan ssdlerden destekliyor. PCI-x mi ne var ya şu 2200mb/sn olanlar. Onları desteklemiyor.

Eyvallah hocam.Şöyle güzel bi tavsiyeye ihtiyaç vardı.Sıra OSYM de.DGS yi açıklasınlarda alayım artık.(y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı