3500 TL Ryzen 3 3200G sistem nasıl?

Bütçe
3500

BayCoder

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar, sistemi arkadaşım için topladım. Sizce nasıl bir bilgisayar? Bütçesi 3500 TL, dış donanım birimleri dahil olmayacak. Aşağıdaki sistemden daha iyi bir fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçalar güzel sadece kasa altta paylaştığım modelle değiştirilebilir.

Ne artısı var bu kasanın hocam? Kasayı siz bana önermiştiniz o yüzden soruyorum.

Ne artısı var bu kasanın hocam? Kasayı siz bana önermiştiniz o yüzden soruyorum.
Zalman S2 kasasını ben önerdiğim zamanlarda 300 TL gibi bir fiyatı vardı. Şimdiki fiyatı pahalı. MSİ kasada 2 adet renkli toplam 3 adet fan gelirken Zalman kasada 1 adet fan geliyor ayrıca MSİ kasanın görünüşü çok daha iyi.

Zalman S2 kasasını ben önerdiğim zamanlarda 300 TL gibi bir fiyatı vardı. Şimdiki fiyatı pahalı. MSI kasada 2 adet renkli toplam 3 adet fan gelirken Zalman kasada 1 adet fan geliyor ayrıca MSI kasanın görünüşü çok daha iyi.

Evet hocam bu kasa mükemmel görünüyor. Diğer parçalar ile alakalı sadece işlemcide biraz kuşkulandım. Acaba 100-200 TL gibi fiyatlara daha iyisini bulabilir miyim?

Olmamis hocam, alabileceginiz en kotu B450 anakartlardan birini secmissiniz, SSD yerine Patriot Burst tercih edebilirdiniz. Kasa yerine Rampage Private varken o kasaya o kadar para vermek cok sacma olmus, o bellekler yerine biraz daha verilip Ballistix bellekler tercih edilebilir.

Bu sekilde cok daha iyi bir sistem toplanabilir.

Olmamis hocam, alabileceginiz en kotu B450 anakartlardan birini secmissiniz,

Anakartın ne kötü yanı var?

SSD yerine Patriot Burst tercih edebilirdiniz.

Zaten o seçili hocam.

Kasa yerine Rampage private varken o kasaya o kadar para vermek cok sacma olmus,

O kasa küçük değil mi hocam bana öyle geldi de?

O bellekler yerine biraz daha verilip Ballistix bellekler tercih edilebilir.

Nasıl bir farkı var?

Anakartın ne kötü yanı var?
Cok giris seviyesi bir anakart, mosfet sogutusu yok ve faz sayisi az. Herhangi bir A320 anakarttan farki yok neredeyse.
Zaten o seçili hocam.
Apacer gorunce Panther S340 SSD kullandiniz sanmistim yanlis gormusum kusura bakmayin.
O kasa küçük değil mi hocam bana öyle geldi de?
ATX anakart destegi yok fakat kullanacagimiz anakart mATX olacagi icin bir problem yok. Alternatif olarak Performax Xenom tercih edilebilir.
Nasıl bir farkı var?
Cip farki var, O.C potansiyeli daha fazla yani.

Apacer gorunce panther S340 SSD kullandiniz sanmistim yanlış gormusum kusura bakmayin.

Estağfurullah hocam ne kusuru olur öyle şeyler.

ATX anakart destegi yok fakat kullanacagimiz anakart mATX olacagi için bir problem yok. Alternatif olarak performax xenom tercih edilebilir.

Hocam açıkça söylemek gerekirse mATX pek istemiyor arkadaş. Normal boyutlarda kasa istiyor. Sanırım ATX oluyordu normal boyutta olanlar. B450'nin ATX olanı bulunmakta mıdır ? Veya mATX B450 ATX kasaya takılabilir mi ? Ve mATX anakartın ne farkı bulunmaktadır ?

Yeni konular

Geri
Yukarı