3500 TL telefon tavsiyesi

Bütçe
3500

sudeque

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, öğrenciyim benim elimde şu an eski bi' HTC marka telefon var. Sadece iki uygulama var WhatsApp ve Instagram, bunun dışında alan sıkıntısından dolayı bir şey yükleyemiyorum. Bu durum canıma tak etti ve bütçeme uygun güzel bir telefon almak istiyorum. Önerilerinize ihtiyacım var.

Aradığım özellikler ise;
- Iki kamerasının olması (fotoğraf konusunda iyi olması)
- Bataryasının uzun ömürlü olması.
- Şarjının çabuk tükenmemesi,

İstediğim özellikleri bu şekilde basitçe yazdım, bütçem ise 3500 Türk lirası. Ben daha çok Samsung Galaxy A30S gibi modeller arıyorum...

Şimdiden teşekkürler... ☺️

Son düzenleyen: Moderatör:
Realme 6 Pro öneririm. Kullanıyorum ve memnunum. Başka bir konuda artılarını ve eksilerini yazdım.
Kendi mesajımı kopyala yapıştır yapmama izin var mı bilmiyorum, o yüzden koyamayacağım.
O konudaki mesajını alıntılayabilirsin. Mesajını normal mesaj kopyalar gibi seç sonra Alıntı/Cevapla’ya bas.

Tabi :)

artıları :

55 dakikada tam şarj. Önceki cihazın 3 saatte dolduğundan benim için büyük bir artı.

Ön kamera. Selfie çekmeyi çok seven biriyim. Amiral gemisi cihazlarda kullanılan IMX471 sensör var. Çekilen fotoğraflar oldukça gerçekçi.

Arka kamera. Baştan Samsung GW1 sensör kullandığı için çekinerek almıştım.

Hiç pişman değilim. Arka kamerada çektiğim fotoğraflar, ön kameradaki gibi gerçekçi. Yapay bir görüntü yok.

Batarya. Ekran sürelerimi başka bir konuda paylaşmıştım, yine ekleyeyim. 90Hz'de kullanmama rağmen standart 11 saat 47 dakika ekran süresi aldım. Yoğun kullanımda 9 saat civarı.

Kağıt üstündeki özelliklere değinmeyeceğim, performans konusunda bir şikayetim yok. Ağır oyunlarda neredeyse hiç donma, takılma yaşamıyorum. Rahatsız edici bir ısınma olmuyor genelde.

Her zaman sade arayüz tercihimdir. Realme UI tam bana göre bir arayüz.

Yazılım. Gelen her güncelleme cihazı iyileştiriyor. Faydalı yenilikler de sunuluyor.

eksileri :

Makro kamerayı başarısız buldum ama benim için sorun değil. Kullanmıyorum zaten.

Geniş açı. Genel olarak memnunum ama kenarlarda bozulmalar olabiliyor.

Video çekimdeki mikrofon kalitesi yetersizdi ama güncellemelerle iyileştirildi.

Umarım faydalı olabilmişimdir. :)

Geri
Yukarı