3500 TL'lik GTX 1060 için sistem tavsiyesi

Rafi Hızlı

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarcıda çalışmaktayım ve kendime bir bilgisayar dizmeyi düşünüyorum. Bütçem maksimum 3500 TL (üstüne çıkmam imkansız). Bizim kendi tedarikçimizden parçaları alacağım. Fakat RAM olsun, anakart olsun hangisi iyi hangisi kötü, Ryzen mi Intel mi alsam tam olarak bilmiyorum/karar veremiyorum.
Elimde monitör, HDD, SSD ve boş kasa mevcut (PSU'suz). GTX 1060 (6GB) ekran kartı olacak şekilde bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Şimdi öncelikle bütçenize 1060 sığıyor. Ben 16 GB bellek ile bir sistem hayal ettim, ancak beklentilerim suya düştü. Belleği 8 GB yaptığımız zaman tam sığıyor.

Ryzen ve Intel konusunda ilk olarak monitörünüzün çözünürlüğünü sormam lazım. 1080P monitöre mi sahipsiniz?

Merhabalar. Şimdi öncelikle bütçenize 1060 sığıyor. Ben 16 GB bellek ile bir sistem hayal ettim, ancak beklentilerim suya düştü. Belleği 8 GB yaptığımız zaman tam sığıyor.

Ryzen ve Intel konusunda ilk olarak monitörünüzün çözünürlüğünü sormam lazım. 1080P monitöre mi sahipsiniz?
Evet hocam hatta bu monitör için de konu açmıştım :). Asus vp247(74 hz 1 ms) monitöre sahibim. Ayrıca bütçe sıkıntısından dolayı daha ucuza da olsa olur 7. nesil i5 7400 aldığım zaman 3000 tl civarı olabiliyor ki bu bütçe benim için daha iyi olabilir aslında fakat nedense 8. nesil çıktıktan sonra kimse önermiyor :).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı