3500 TL'ye 4K IPS HDR Monitör Tavsiyesi

Bütçe
3500

Cruijff

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, oyun kriterini dışarda bırakarak 3500 TL bütçe ile aşağıdaki monitörlerden hangisini almak gerekir?

• 4K Film/Dizi izlemek,
  • Görsel Tasarım programları kullanmak,
  • Web tasarım yapmak,
  • YouTube videoları izlemek.

Oyun oynamıyorum, oyun oynamak ciddi bir iştir. Ben o kadar zaman ayıramıyorum maalesef. Buna göre önerilerinizi bekliyorum veya farklı öneriniz varsa 3500 TL bütçe bandında o öneriyi de paylaşabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynamıyorum, oyun oynamak ciddi bir iştir.
Sonunda Gamerları anlayan ama gamer olayan birisi!

Fotoğrafçı monitöründe aranan özellikler:
  • Tam sRGB / Adobe RGB renk alanları
  • Ön tanımlı gama seçenekleri
  • Güçlü bir 3D Arama Tablosu (LUT) / renk motoru
  • Düşük Delta E
  • Ekran bütünlüğü telafisi
  • Premium panel teknolojisi
  • Mat ekran yüzeyi
  • Donanım kalibrasyonuna hazır olması
  • Kaliteli tasarım
  • Geleceğe yönelik bağlantı seçenekleri
  • İdeal ekran boyutu ve çözünürlük

Kaynak: Fotoğraf Düzenleme İçin En İyi Monitör Nasıl Seçilir? | ViewSonic Library

fotoğrafçı değilimde hobi amaçlı photoshop ve sony vegas kullanıyorum diyelim ama bunlar önceliğim değil yapmasam da eksikliğini hissetmem ben bir video tüketicisi olarak 4k netflix izlemek için monitör arıyorum o zaman öyle diyim niye tv almıyorsun diyecek arkadaş varsa sebebi gayet basit monitörüm bozuldu tv monitör olması için çok büyük monitör boyutlarında seyir keyfi olan bir çözüme ihtiyacım var
oyun monitörü sorsak 50 tane yorum gelirdi

Son düzenleme:
Fotoğrafçı değilimde hobi amaçlı Photoshop ve Sony Vegas kullanıyorum diyelim ama bunlar önceliğim değil yapmasam da eksikliğini hissetmem ben bir video tüketicisi olarak 4K Netflix izlemek için monitör arıyorum o zaman öyle deyim niye TV almıyorsun diyecek arkadaş varsa sebebi gayet basit monitörüm bozuldu TV monitör olması için çok büyük monitör boyutlarında seyir keyfi olan bir çözüme ihtiyacım var.
Oyun monitörü sorsak 50 tane yorum gelirdi.

Oyun ve dizi için ilk attığınız Samsung monitörü kullanıyorum yaklaşık 1 aydır. Görüntü olarak mükemmel.

Yeni konular

Geri
Yukarı