3500 TL'ye Oyun Sistemi Tavsiyesi

tavsiye-png.53930

Dosya Ekleri

• Tavsiye.PNG
    Tavsiye.PNG
    43,3 KB · Görüntüleme: 538
Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye 'ın tavsiyesindeki SSD 120 gb yaparak işlemciyi de 4690K ve anakartı MSI Z97 Gaming 5 alabilirsin. Güç kaynağınıda 80 Plus 600-650 watt yapın ilerisi içinde iyi olacaktır. Tabi fiyatını 100-200 arası daha artırırsanız.

H97 yonga setli güncel ve kullanılabîlirliği olan bir anakart H97M-PLUS. O.C yaparak birkaç FPS kazanmak yerine, günümüz standartlarında son derece önemli olan SSD'yi arttırmak daha doğru bir karar olacağından böyle bir tavsiyede bulundum.

SSD her zaman alınabilecek bir şey. En azından ileriye dönük olur diye değişimlerde bulundum.

4690K, 4690'ın çarpan kilidi açık versiyonu olduğu için, yüksek seviye O.C yapılmalıdır, yapılmaz ise aradaki fiyat farkı ve anakarta verilen fiyat farkı çöpe gider. Belki biliyorsunuzdur ama, yüksek seviye O.C yapmak işlemcinin ömrünü kısaltır. Sonuç olarak 4690 daha cazip oluyor. Nitekim bende önerdiğim sistemde ona yer verdim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı