3500TL 3200G APU Sistem Tavsiyesi

muhammetsaglam

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Ben kendi çapımda bir sistem buldum ve özelleştirdim. Fiyatı 3500TL'yi geçmedi bile. Hemen anlatayım.

https://www.gamegaraj.com/urun/neo-3-apu/

İşlemciyi 3200G yapıyoruz.

RAM'i 2X yapıyoruz.

Anakartı ise MSI B450M-A PRO Max yapıyoruz.

Hoşuma gittiği için ben kasayı siyah tercih ettim.

Sistem böylece 3500TL oldu. 500TL ile de kendime mouse ve klavye alacağım. Seneye LGS sınavım var ve çok fazla ders çalışacağım. Bu nedenle bilgisayara pek fazla vakit ayıramayacağım. PC'yi açıp birkaç saat Valorant, CS:GO takılırım. Bu nedenden dolayı PC'ye pek fazla para vermek istemiyorum. İleride sisteme RX570 takabilir miyim? Telefon alacağım için kısa süre içinde PC'ye pek yatırım yapamayacağım. 1-2 sene sonra piyasa düzelirse RX570 takıp kullanırım diye düşünüyorum. Sizce bu bilgisayar fiyatını hak ediyor mu veya bu bütçe ile daha iyisi toplanabilir mi? 2.el olmasını istemiyorum çünkü ailem zorluk çıkartıyor. O nedenle 0 bulabilirseniz çok hoş olur. He bir de bu sisteme kaç Hz monitör gider onu da paylaşırsanız sevinirim. Cevaplarınızı merakla bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistem olması şart değilse 3400G'li toplarım ben sana.
RX570 takarsın.
İleride ekran kartı takacakmissin, 144 Hz bütçe varsa iyi olur.

2.el olmazsa mükemmel olur hocam. 144Hz için bütçem var. APU sistem alma sebebim aslında normal bilgisayarların fiyatlarını hak etmemesinden kaynaklı.

Leo 4APU | Game Garaj Bu sisteme Dual Channel RAM takarsan bir tık daha iyi olur gibi. İnternetten 4300ge vs 3200G videolarına bakabilirsin.
Hazır sistem olması şart değilse 3400G'li toplarım ben sana.
RX570 takarsın.
İleride ekran kartı takacakmissin, 144 Hz bütçe varsa iyi olur.

3400G gerçekten çok güzel bir dahili ekran kartına sahip, kendisi oyunlarda 4650G ile yarışıyor fakat fırsatçılar işlemciyi normal fiyatının 400-500 lira üstüne satmaya başladı :(.

Leo 4APU | Game Garaj bu sisteme Dual Channel RAM takarsan bir tık daha iyi olur gibi. İnternetten 4300ge vs 3200G videolarına bakabilirsin.

İşlemci hakkında hiç bilgim yok hocam. Eğer aralarında pek fazla fark yoksa 3200G almayı tercih ederim. Dediğim gibi mouse ile klavye alacağım. Onlara da bütçe ayırmam gerek.

Biraz asarsan böyle oluyor. Asamazsan kasayı sonradan alırsın.

Biraz asarsan böyle oluyor. Asamazsan kasayı sonradan alırsın.

Çok sağ olun hocam. Şimdi bakacağım sisteme.

Leo 4APU | Game Garaj bu sisteme Dual Channel RAM takarsan bir tık daha iyi olur gibi. İnternetten 4300ge vs 3200G videolarına bakabilirsin.

3400G gerçekten çok güzel bir dahili ekran kartına sahip, kendisi oyunlarda 4650G ile yarışıyor fakat fırsatçılar işlemciyi normal fiyatının 400-500 lira üstüne satmaya başladı :(.

İlerleyen dönemde, yani ekran kartı takacağım zaman yüksek ihtimal 3400G'ye geçiş yapacağım.

İlerleyen dönemde, yani ekran kartı takacağım zaman yüksek ihtimal 3400G'ye geçiş yapacağım.

3400G barındırdığı GPU bakımından güçlü olsa da işlemci bakımından çok güçlü değil, yani 3400G'ye geçmek yerine 3600 gibi bir işlemciye geçmek çok daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı