3500TL Monitör önerisi

Hocam panellerle ilgili pek bir bilgim yok.
Kısaca aşağıdaki paneller nedir açıklar mısınız?

IPS
VA.
TN

IPS panel en canlı ve güzel renklere sahip paneldir yandan baktığınıda renkler bozulmaz tepkime süresi diğer panellere göre biraz yüksektir.
VA panelde renkler TN panele göre daha canlı ve güzeldir VA panellerde ghosting fazla olur özellikle düşük fiyatlılarda.
TN panel tepkime süresi en düşük paneldir ancak renk kalitesi kötüdür profesyonel FPS oyuncuları TN panel kullanır.
Profesyonel FPS oyuncusu değilseniz IPS panel öneririm.

Link atabilir misiniz hocam?

Fark etmez.

Vatan'dan deneyerek alın bence. Ölü piksel falan çıkmasın.

Vatan'dan deneyerek alın bence. Ölü piksel falan çıkmasın.

Lenovo bundan daha iyi ayrıca 1 ms açınca parlaklık düşüyor bu monitörde.
Lenovo 144 değil 165Hz yanlış yazılmış ayrıca 0.5ms
Tek eksisi Lenovo'nun sağa sola dönmüyor olması.

Lenovo G24-20. ASUS TUF serisindeki çoğu monitörü önermiyorum. Ghosting vb. sorunları var o serideki çoğu monitörde. İlla ASUS olacaksa VG249Q1R alınabilir.
Birşey sorabilirmiyim hocam benim ekran kartım 3070 ti ise ben bu monitörde G-sync kullanabilirmiyim?

Lenovo bundan daha iyi ayrıca 1 ms açınca parlaklık düşüyor bu monitörde.
Lenovo 144 değil 165Hz yanlış yazılmış ayrıca 0.5ms
Tek eksisi Lenovo'nun sağa sola dönmüyor olması.
Hocam Lenovo'da G-sync açılabilirmi?

Birşey sorabilirmiyim hocam benim ekran kartım 3070 ti ise ben bu monitörde G-sync kullanabilirmiyim?

Hocam Lenovo'da G-sync açılabilirmi?
3070 Ti sahibi iseniz 1080p monitör almamanız gerek hocam. En az 2K monitör bakmanız gerekiyor. Lenovo G24-20 aralarındaki en iyi monitör ve en sorunsuzu ama kesinlikle 3070 ti için önermiyorum. Lenovo G24-20 en fazla 3060 Ti, RX 6700 sistemlere gider. 3070 Ti ise 2K için üretilmiş bir kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı