3500TL telefon önerisi

Samsung m serisi veya a serisi öneririm, sade, klasik, internet sorunu yok, uzun ömürlü, şarjı hızlı dolar ve cidden uzun idare eder, çoğu oyun kasmadan rahatça oynanır. Xiaomi Huawei vs. hiç bulaşmadım hocam o türlerden alacaksanız detaylıca araştırın.

Hocam M51 konusunda düşünüyorum ama benim için en azından 90Hz olması önemli bir de kullanan birine sorduğumda Wi-Fi ve hoparlörüne kötü diyorlardı. Bluetooth kulaklıkla kullanacağım için çok sıkıntı değil ama Wi-Fi çok önemli o yüzden pek güvenemiyorum.

Bir Xiaomi kullanıcısı olarak almanızı önermiyorum dosya yöneticisinde dahi reklam var utanmasalar ayarlara bile koyarlar tabii ucuz ama normal reklamlar değiller çıplaklık içeren reklamlarda olabiliyor bazen veya benim telefonumda sorun var.

Hocam o tür reklamları görmedim ama evet reklam var. Hemde neredeyse bütün uygulamalarında. Zaten uygulamaların yarısı sıkıntı. Mesela One UI da kişilere girdiğinizde oradan arama yapabilirsiniz, mesajlara geçebilirsiniz ama MIUI da Google Play Store'dan indirilen rezalet uygulamalar olduğu için 3 uygulamaya ayrılmış. Reklamları kapatmak için birçok yazı yazılmış ben öyle kapatmıştım. 15 dakika sürüyor.

YouTube'da Brawl Stars videoları çekiyorum hem oyun oynarken hem de kayıt alıyorum. Kamerayla bir işim yok. Günde 3-6 saat arası aktif telefon kullanıyorum 1 gün şarjının yetmesi yeterli. Telefonla:
%40 sosyal medya.
%40 oyun.
%20 telefonla yaptığımız temel şeyler.

Normalde POCO X3 / Pro alacaktım 120Hz olması 120 FPS alabileceğim için benim için daha iyi olacaktı. Hem ne kadar doğru ama 240Hz screen touch özelliği de bayağı işime yarayacaktı. Fakat forumlarda MIUI'yi hiç beğenilmemiş. Bir de şu videoyu gördüm ve düşüncelerim karıştı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Redmi Note 10 Pro da satışa çıkmış fakat fiyatının uçuk olduğunu düşünüyorum.

Hocam Brawl Stars oyunu 60 FPS'den yukarısını desteklemiyor olabilir.Rom atma esnasında bildiğim kadarıyla telefonun brick olma ihtimali var. Yanlış hatırlıyorda olabilirim, neyse.

Hocam MIUI'a kötü denilmesinin sebebi şu;

Öncelikle bataryayı bildiğiniz içiyor. Yani kaç yıllık telefonlar kaç yıllık eskimiş bataryaları ile benim 5000 mAh bataryaya sahip cihazımdan çok güzel veya benzer performanslar sergileyebiliyorlar.

MIUI 12 de ise bu batarya içme durumuna Xiaomi akılalmaz bir çözüm bulmuş. Performansı kısarak. Yani bildiğiniz performans çok düşüyor ve batarya kullanımı fazlasıyla düzeliyor. MIUI 11 de oyunlardan örnek vermek gerekir ise PUBG'de Full ayarlarda 60 FPS alan cihazım, akşamları normal kullanımda bana %10-20 arası bırakıyordu. MIUI 12 de ise PUBG'de en düşük ayarlarda 40-45 FPS alan cihazım (bazen 30'a düşebiliyor),akşamları normal kullanımda bana %30-50 arası bırakıyor.

Küçük sorunlar ve buglar. Bu sorunlar gerçekten canınızı sıkabilir. Küçükler ama her yerdeler. Mesela geçen video izlerken uyku moduna girmeye başladı. Asıl saçma yanı ise onu tamamen kapatmama rağmen hala ısrar ile kendini uyku moduna alması. Bildiğiniz sürekli ekrana dokunarak izledim videoyu.
Bir de büyük sorunlar var. Mesela bu sorunlar bazı insanlarda şöyle;
Telefonu güncellerken telefonunun brick olması (servis halletmiş ama sıkıntı yok)
Telefonu güncelledikten sonra her şeyin Çince yazması (servis halletmiş yene sıkıntı yok)
%100 doğru olduğu halde kilit ekran şifresi (deseni) MIUI 12'nin kabul etmemesi ve her şeyi silmek zorunda olmak.(kendim bizzat yaşadım, teşekkürler Xiaomi)

MIUI 12.2 çok rezalet bir sürümdü. Sürüm ismini yanlış hatırlıyor olabilirim ama Xiaomi bildiğiniz o güncellemeyi yapmayın demişti. Çünkü cihazın bataryası 1 günü bile zar zor çıkarıyordu ve yanlış hatırlamıyor isem bir yerde görmüştüm. Bir cihaz için yeni bir güncelleme yayınlanmış yapan bütün cihazlar bozulmuş. Yanlış bilgide olabilir ama 10-15 cihaz sahibi bir daha Xiaomi aldıranında diye sinirleniyordu. Tekrardan böyle sürümler çıkarmayacakları ne malum diye soruyor insan.

Tabi ben telefonu yoğun kullanan biri olduğumdan sürekli bu tür şeyler ile karşılaşıyorum ve bazı kullanıcılar telefonu genellikle pek kullanmıyor. Kullanmadıklarından ve o fiyata bulanabilecek diğer ürünleri bilmediklerinden genellikle Xiaomi diye sokakta bağırıyorlar. Xiaomi fanboyları diyoruz biz bunlara. Kanserlikte zirve noktası bunlar. Birazdan birisinin gelme ihtimali olduğundan (ya da çoktan gelmiştir) buraya not düşeyim dedim. MIUI kötü diyoruz adam 15 dakika oyunda test yapmış yoo oyun performansı iyi diyor. 732g yi kasım Kasım kastıracak kadar kötü bir yazılım olsa hiç kimse sevmezdi. MIUI rezalet ama Xiaomi kesinlikle piyasadaki en iyi fiyat/performans ürünleri üretiyor. 2500'e Note 9S aldım. 720G yerine atıyorum o fiyata Oppo A73 de olan Snapdragon 662 koysalar. Cihaz büyük ihtimal menüde gezerken bile kasardı ama bu MIUI'ın kötü olduğu gerçeğini asla değiştirmez.
Hocam babamda Xiaomi bir telefon kullanıyor onda böyle reklamlar yok. AdGuard ve trendmicro paralı antivirüs kullanıyor.

Hocam babanız büyük ihtimal MIUI 10 veya altı bir sürüm kullanıyor. Bildiğim kadarıyla onlarda yoktu bu reklamlar.
Hocam M51 konusunda düşünüyorum ama benim için en azından 90Hz olması önemli bir de kullanan birine sorduğumda Wi-Fi ve hoparlörüne kötü diyorlardı. Bluetooth kulaklıkla kullanacağım için çok sıkıntı değil ama Wi-Fi çok önemli o yüzden pek güvenemiyorum.

Hocam Bluetooth versiyonu X3 NFC de daha iyi (abartılı bir fark yok) ama Wi-Fi kanalları aynı. Arkadaşınız cihazı kendi başına değerlendirmiş. Bildiğim kadarıyla bazı kullanıcılar şebeke problemi var diyorlardı (bir aralar).

1 ay evvel POCO X3 aldım. Gayet memnunum. Şu ana kadar eksi bir yan göremedim. Sadece uygulama simgeleri en küçük ayara rağmen bana büyük geliyor.

1 ay evvel POCO X3 aldım. Gayet memnunum. Şu ana kadar eksi bir yan göremedim. Sadece uygulama simgeleri en küçük ayara rağmen bana büyük geliyor.

Hocam telefon stabil mi? Saçma bir hareketleri oluyorr mu? @HaWlI KuLlANIcI'nın dediği sorunları yaşıyor musunuz? Performans konusunda hangi oyunları oynuyorsunuz. Kaç FPS alıyorsunuz? Sizde FPS düşüklüğü yaşıyor musunuz?

Hocam telefon MIUI 11 ile mi yoksa 12 ile mi geldi?

Hocam beğenmek ile iyi olma arasında farklar vardır. Note 8 Pro sahibi biri çok beğendiğini söyledi ama telefon 3.5-4 GB RAM tüketiyormuş.

Poco X3, Redmi vs. performans odaklı telefonlar, oynadığın oyun istediğin bir Samsung serisinde rahatça oynanabilir.
(Not: Ekran büyük olduğu için oynadığın oyunda optimizasyon hataları olabilir [Örn: 2 yan taraf 1 santimetre simsiyah gözükebilir]).

POCO X3, Redmi vs. performans odaklı telefonlar, oynadığın oyun istediğin bir Samsung serisinde rahatça oynanabilir.
(Not: Ekran büyük olduğu için oynadığın oyunda optimizasyon hataları olabilir [Örn: 2 yan taraf 2 santimetre simsiyah olacak gözükebilir]).

Redmi serisimi performans odaklı?
Hocam yazılımı sıkıntı olmasa haklısınız ama yazılım sorun olunca "bir gidin ya" diyesim geliyor.
YouTube'da Brawl Stars videoları çekiyorum hem oyun oynarken hem de kayıt alıyorum. Kamerayla bir işim yok. Günde 3-6 saat arası aktif telefon kullanıyorum 1 gün şarjının yetmesi yeterli. Telefonla:
%40 sosyal medya.
%40 oyun.
%20 telefonla yaptığımız temel şeyler.

Normalde POCO X3 / Pro alacaktım 120Hz olması 120 FPS alabileceğim için benim için daha iyi olacaktı. Hem ne kadar doğru ama 240Hz screen touch özelliği de bayağı işime yarayacaktı. Fakat forumlarda MIUI'yi hiç beğenilmemiş. Bir de şu videoyu gördüm ve düşüncelerim karıştı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Redmi Note 10 Pro da satışa çıkmış fakat fiyatının uçuk olduğunu düşünüyorum.

Hocam Brawl Stars zaten çok hafif bir oyun. Kaç yıllık telefonlar bile rahat açıyor. Bu yüzden sizin için ekran paneli performanstan daha önemli olabilir bence. Eğer Brawl Stars oyunu 120 Hz ekranı destekliyor ise evet X3 Pro mantıklı (3500-4000 civarında çıkar ise) ama 120 Hz ekranı desteklemiyorsa pek bir anlamı yok M51 iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı