3500TL'ye sistem önerisi

1-) Ekran Kartı: Asus GTX 780 DirectCU II / 1333 TL

2-) İşlemci: i5-4670K / 609 TL (4690 göründü K'ı bekle derim.)

3-) İşlemci Soğutucu: CM Hyper 412S / 119 TL

4-) Ana Kart: Msi Z97 Gaming 5 İntel / 466 TL

5-) RAM: 8GB (2x4) Corsair V. 1600MHz CL9 / 223 TL

6-) HDD: 3.5'' 1TB WD Cavier Blue 7200 Rpm / 137 TL

7-) SSD: 120GB Samsung 840 EVO / 222 TL

8_) Kasa: Zalman Z3 Plus / 119 TL

9-) PSU: ZM700 +80 / 211 TL

Toplam: 3439 TL / Vatan %30 Hafta Sonu İndirimli Hali İle.
[TBODY] [/TBODY]

Öncelikle yazım kurallarına dikkat etmeni öneririm çünkü bu forumda en çok ceza yiyebileceğin sebeplerden birisidir.

Benim sistemi gözü kapalı alabilirsin, forumdan çoğu kişi de aynı fikirde olacaktır benimle.

Senin sisteme gelecek olursak eğer, kasayı o kadar yüksek tutmana gerek yok, zaten tipsiz birşey, kalitesi tartışılmaz ama sistem toplarken kendine soracağın ilk soru kullanmayacağım ek özellikler için neden fazladan para harcayayım olmalı.

Ana kart Asus ROG diye yapışmışsın hemen ancak o ana kartın önü kapalı, yeni gelecek AMD işlemciler ayrı soket altında satılacağından ileri dönük olmayacaktır senin için. Bense sana 2 yıl sonra çıkacak işlemcileri bile taşıyabilen bir ana kart önerdim. Var olan özellikler yüksek OC yapmana bile müsait. Ayrıca gayet kaliteli bir ana kart her konuda yeterli Asus ROG'a gerek yok.

İşlemci hiç iyi değil. Yüksek fiyat daha iyi olduğu anlamına gelmiyor. Yanlış hatırlamıyorsam 220W akım gerekiyor tam yükte çalışabilmesi için ve bu da kabarık bir fatura ödeyeceğin anlamına gelir. Benim sana önerdiğim işlemci ise oyunlar adına en iyi fiyat/performans ürünüdür. Hatta 1 ay daha bekle ve i5-4690K almaya bak 50 TL fazlaya ve tam 3500 TL bütçeye denk gelsin sistemin. Yeni gelecek olan haswell refresh(4690K) ve daha sonra gelecek olan broadwell işlemciler ile uyumlu önerdiğim ana kart.

Önerdiğim ekran kartı tartışmasız 1080p için en iyisi.

Ram olarak Corsair'in soğutması daha iyi ki onu önerdim.

Önerdiğim işlemci soğutucu gayet iyi bir ürün ve daha fazla harcamana gerek yok.

SSD aynı zaten, HDD olarak WD Blue almaya bak, boyutu sana kalmış bence oyun için 1TB çok bile.

Sana kolay gelsin iyi akşamlar...

Son düzenleme:
Teşekkürler önerilerin için ve zaman ayırdığın için, sistemi yakın bir zamanda toplamam gerektiği için şimdiki hali yeterli olur sana da kolay gelsin iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı