3500U Laptopun sol üst kısmı çok ısınıyor

thinx

Hectopat
Daha fazla  
Laptopta oyun oynarken laptopun sol üstü çok ısınıyor. W a s D tuşları orada olduğu için oyunu 1 saatten fazla oynayamıyorum. Herhangi bir ayar yaparak acaba sorunu çözebilir miyim?

Sistem:
AMD Ryzen 5 3500U.
AMD Vega8.
8 GB RAM
256 GB SSD.
(Huawei D15)

Laptopta oyun oynarken laptopun sol üstü çok ısınıyor. W a s D tuşları orada olduğu için oyunu 1 saatten fazla oynayamıyorum. Herhangi bir ayar yaparak acaba sorunu çözebilir miyim?

Sistem:
AMD Ryzen 5 3500U.
AMD Vega8.
8 GB RAM
256 GB SSD.
(Huawei D15)

Ayarla olacağını sanmıyorum, harici klavye kullanabilir veya notebook soğutucusu kullanarak bilgisayarı soğutabilirsin

Demek ki laptopun işlemcisi oralara yakın. 🙂
Hocam laptoplar sıcak çalışan cihazlar maalesef. Size tavsiyem bir laptop soğutucu alın. Havalar zaten sıcak seyrediyor oyun oynamak eziyet olmasın. Laptopa zarar vereceğinden değil de kendinizi düşünün derim.

Sistem:
AMD Ryzen 5 3500U.
AMD Vega8.
8 GB RAM.
256 GB SSD.
(Huawei D15)

Ryzen Controller ile işlemcinin sıcaklığını Max şu kadar olacak şekilde ayarlayabilirsin ben de bunda dolayı yaptım çok ısınıyor benim laptop da.

Geri
Yukarı