3500X ve 2070s darboğaz yapıyor

H2onyaa

Decapat
Daha fazla  
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: ASUS Dual 2070s.
RAM: 16.
Anakart: MSI B450A promax.
PSU: Rampage 600W.

Merhaba arkadaşlar, bu sistemle önceden darboğaz yemiyordum son 1 aydır darboğaz yiyorum sebebi ne olabilir acaba?
1 ay önce kasa değiştirdim TD500 aldım bir de 3 tane fan taktırdım acaba sorun PSU'dan kaynaklı olabilir mi?

İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: ASUS Dual 2070s.
RAM: 16.
Anakart: MSI B450A promax.
PSU: Rampage 600W.

Merhaba arkadaşlar, bu sistemle önceden darboğaz yemiyordum son 1 aydır darboğaz yiyorum sebebi ne olabilir acaba?
1 ay önce kasa değiştirdim TD500 aldım bir de 3 tane fan taktırdım acaba sorun PSU'dan kaynaklı olabilir mi?

Güç kaynağı kötü Rampage'in güç kaynaklarından uzak durulması lazım bence aynısı Everest, Frisby markalar içinde geçerli ama darboğazın sebebi PSU olabilir.

God of War'da 60 - 100 FPS arası almanız gerekiyor. Kaç FPS alıyorsun? Hangi ayarlarda ve hangi çözünürlükte oynuyorsun oyunu?

Güç kaynağı kötü Rampage'in güç kaynaklarından uzak durulması lazım bence aynısı Everest, Frisby markalar içinde geçerli ama darboğazın sebebi PSU olabilir.
Psu alsam toparlar mı ki ?
God of War'da 60 - 100 FPS arası almanız gerekiyor. Kaç FPS alıyorsun? Hangi ayarlarda ve hangi çözünürlükte oynuyorsun oyunu?
Low ultra fark etmiyor 60 80 arası önceden 110 130 arası alıyordum
Kasa aldım td500 bide üst tarafa 3 fan daha taktırdım acaba psu yetmiyor olablir mi ekran kartına ?
Psu alsam toparlar mı ki ?

Low ultra fark etmiyor 60 80 arası önceden 110 130 arası alıyordum

Kasa aldım td500 bide üst tarafa 3 fan daha taktırdım acaba psu yetmiyor olablir mi ekran kartına ?
Kullanım oranı 40 50 arasında hep

PSU yetersizliğinden darboğaz olmaz. PSU kaynaklı kapanma, çökme gibi sorunlar yoksa PSU ile alakalı bir durum değildir. Aldığın FPS yeterli gelmiyorsa biraz overclock yapabilirsin.

O işlemci düşük kalıyor ekran kartına normal bence darboğaz.Sonradan yemeye başladıysan oyunun video kalitesi yükselmiş olabilir

Geri
Yukarı