35Mbps dowload 5Mbps upload 140 TL iyi mi?

16 Mbps 90 TL olan olan internet hızım 35 Mbps 140TL oldu. TTNET kendi arayıp teklif sundu bende yükselttim, bu fiyata iyi mi?
Aynı hızda internet ben Netspeed kullanıyorum. Birkaç ay önce geçtim TT altyapısı 85TL. Bu ISS'lerde sorun çıkmayınca güzel oluyor ama sorunlardan sonra muhatap bulma zorluğundan söz ediliyor genelde.

16 Mbps 90 TL olan olan internet hızım 35 Mbps 140TL oldu. TTNET kendi arayıp teklif sundu bende yükselttim, bu fiyata iyi mi?
Aslında şu durumda belirsiz. Haziran'dan sonra hangi firma paketlerine ne kadar zam yapacak bir ortaya çıksın o zaman netleşir iyi mi kötümü. Bende altyapıdan kaynaklı sanırım, sorunsuz tek kullanabildiğim firma TTNET, daha önce başka firmalar denedim sürekli internet gidip duruyordu, mecbur kullanıyorum. Geçen ay beni de aradılar 145 Lira'ya 50 Mbps teklifinde bulundu. Bende zamlardan önce taahhüt yeniletip, (bitmesine zaten birkaç ay kalmıştı) uygun fiyatlardan yararlanmaya çalıştım kendimce. Arkadaşım, aynı 50'lik pakete Turkcell'de 125 TL veriyorum kazıklanmışsın dedi. Yan komşu yeni internet aldı. Oda 50'lik paketmiş. Ben 200 Lira ödüyorum Turkcell'de, hepsi zamlanmış dedi. Yani durumlar çok karışık. X bir firmadan eski taahhütlü biri 125 Liraya internet kullanıyorsa şu dönemlerde aynı paketler 180-200 arası satılmaya başlanmış. Daha birde bunların üstüne haziran zamları da eklenir.

Yani kısacası demek istediğim TTNET için fiyat iyi çünkü, zamlardan sonra bu paketi bu fiyata bulamazsın. Az yada çok hepsi yükselecek. Ama altyapın varsa eğer Turknet, Millenicom, Netspeed gibi daha uygun fiyatlı firmalara da bakabilirsin. Benim gibi altyapıda sorun yaşıyorsan TTNET için fiyatlar uygun, ama altyapı destekleyipte boş yere yüksek fiyatlara düşük internet hızı kullanmaya da gerek yok.

Ben bugün TT taahhüt bitti kurtuldum. Ocak ayında Superonline taahhüt bitecek ondan da inşallah kurtulacağım. Artık ev internetiyle işim yok, telefon interneti yetiyor bana. Sizin sorunuza gelirsek pahalı ve TT fiber altyapı var ise aynı fiyata 100Mbit Turknet alın.

Türk Telekom kullanıyorum. 37-38 Mbps download, 6 Mbps Upload var. (35' e 6 internet paketi diye geçiyor.) 95 TL ödüyoruz. 2022 Ocak sonu gibi paket yaptık.
Bulunduğum adreste diğer ISS'lerin altyapısı bulunmuyor o yüzden TTNET'ten başka kullanamıyorum.
Turknet bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı