36 bin TL telefon önerisi

Bütçe
36000
@Erenk1905 14 Pro almam eğer iyi fiyatlı sıfır 13 Pro bulursam onu alırım eğer bulamaz isem biraz fiyat yükseltim alacağım.

@BERWAR ergonomike takılmadım hoş geldi ama siz bunları söyleyince hafif olmada soğudum ama Samsung kamera kalitesi IPhone'da yok Pro serileri hariç peki normal 14 baksam nasıl olur?

Hocam sen bilirsin ama ben 13'lerden kameradaki sarımtrak filtre olayından dolayı soğudum. 14 Pro'nun güzel tarafı 48MP RAW çekimde mükemmel bir kalite sunması. İster editle bir şaheser ortaya çıkar, istersen hiç dokunmayıp dosyalara kaydet deyip dosyalar klasöründen 12MP olarak sosyal medyada paylaş.

Video kısmında iphone bir adım önde. Fotoğraf noktasında Samsung çok iyi. Mağazada hiç denedin mi Fold 4'ü? Benim hoşuma gitmedi. Flip serisi daha çok hoşuma gidiyor benim Fold yerine. S23 ve S23 Plus, S22 ve S22 Plus modelinin yerine arka kamera olarak yenilik getirmiyorlar, bunu da bil. S22 Ultra kamera olarak S23 ve S23 Plus modelinden daha iyi.

14 yerine 14 Plus fiyat olarak çok daha mantıklı.

@BERWAR Plus model çok büyük beğenmedim fold 4 denemedim en kısa sürede gidip deneyeceğim olmaz ise 14 ya da S22 Ultra bakarım ne dersiniz?

@BERWAR bir de fold 4 koruma çamı takabiliyor muyuz yoksa fabrikadan korumalı mi geliyor.

Hocam cevap bekliyorum sizden.@BERWAR

Son düzenleme:
fold 4 denemedim en kısa sürede gidip deneyeceğim olmaz ise 14 ya da S22 Ultra bakarım ne dersiniz?
Fold 4'ü mutlaka dene. 14 Plus şu an batarya tarafında Apple tarafında en iyisi. 14 modeli akakçe sitelerinde 42 bin, 14 Plus ise 35 bin. Kesinlikle ikisi arasında 14 Plus almalısın. Android tarafında da S22 Ultra, S23 düşünebilirsin.

Fold 4 modelinde ekran koruyucu büyük ihtimalle takılı ama tam emin değilim. Mağazada incelediğimde üzerinde koruma var mıydı hatırlamıyorum.

@Erenk1905 14 Pro almam eğer iyi fiyatlı sıfır 13 Pro bulursam onu alırım eğer bulamaz isem biraz fiyat yükseltim alacağım.

@BERWAR ergonomike takılmadım hoş geldi ama siz bunları söyleyince hafif olmada soğudum ama Samsung kamera kalitesi IPhone'da yok Pro serileri hariç peki normal 14 baksam nasıl olur?
5 bin TL gidiş dönüş bileti, 31 bin'e iPhone 14 pro max 256gb. Dönüşte bide vergi iadesi alırsın.

@Frstghost hocam hiç uğraşamam yurt dışı ile.

@BERWAR hocam şunu söyleyim eğer 41 bine 41500 14 Pro satıyorlar eğer bütçemi yükseltirsem direk onu alsam nasıl yapmış olurum.

@BERWAR ben 14 alacağım gibi Plus gerçekten çok büyük bir de 31-33 bin arası normal bulabiliyorum.

Yurt dışı alırsan 1 yılda garantiden olursun. Uluslararası garanti 1 yıl. 42-43 bine patlar sana yine. IMEI kaydetme esnasında da hiçbir şekilde yanlış işlem de yapmamalısın. IMEI yanlış girersen 6100 TL çöp olur geri dönüşü yok mevzuat gereği.

@BERWAR yok hocam TR garantili 14 Pro dedim eğer bütçemi yükseltirsem bir 14 normal hangi renk almamı önerirsiniz sonra satmak için.

@BERWAR Samsung fold alırsam kesin siyah alırım ama iPhone hangi renk daha hızlı gider.

14 alacağım gibi Plus gerçekten çok büyük, bir de 31-33 bin arası normal bulabiliyorum.
Apple'nin Pro Max modelleri aşırı kaba. Aynı ebattaki Android modeller gibi değil kesinlikle. Ben de sırf o nedenle 12 Pro Max yerine 12 Pro aldım. 14'ün şarjı fena değil ama iş görür.

Eğer 41 bine 41500 14 Pro satıyorlar, eğer bütçemi yükseltirsem direk onu alsam nasıl yapmış olurum?
Aradaki fiyat farkını 14 Pro modelinin hak etmediğini düşünüyorum. 120 Hz ekran ve 48 MP yeni kamera için o kadar vermem açıkçası. 14 Pro 128 GB yerine 256 GB alman daha mantıklı olur kamerayla çok işin olacaksa. O da 44 binden başlıyor.

S22 Ultra ile arasında tam 15 bin TL fark var.

14 Pro serisinin derin mor rengi çok dikkat çekici.

Alırım uzun yıllar kullanırım diyorsan S22 Ultra, diyecek fazla bir şey yok şahane ötesi bir cihaz. Ben ilerde satarım sürekli tel değiştirmek istiyorum dersen Ip13 veya 14 veya 14plus. Bu üçü arasından en iyi piyasa 14'te olur diye düşüyorum geleceğe yönelik olarak, her zaman temel ip modelleri daha çok rağbet görmüştür. Ayrıca Z Fold 4 herkese hitap etmez alıcı bulma konusunda S22 Ultra'dan daha çok zorlar.

Geri
Yukarı