36 bin TL telefon önerisi

Bütçe
36000
@Iıberke şöyle yapacağım ilk başta Z fold denemeye gideceğim denedikten sonra iPhone 14 Pro kesin alacağım üstüne birkaç ekleyip ekleyemez isem S23 bakarım ama büyük ihtimal ya Pro'ya da Z.

@BERWAR bir de 14 Pro için sağlam bir ekran koruması önerir misiniz?

Hocam TR'den mi alacaksın gürcüye vs. mi gideceksin ben gürcüden iphone 14 aldım 17 civarına geldi Tr den almanı önermem git gel üstüne paran cebinde kalır.

@Iıberke şöyle yapacağım ilk başta Z fold denemeye gideceğim denedikten sonra iPhone 14 Pro kesin alacağım üstüne birkaç ekleyip ekleyemez isem S23 bakarım ama büyük ihtimal ya Pro'ya da Z.

@BERWAR birde 14 pro için sağlam bir ekran koruması önerirmisiniz?
26466 tl yapıyor kapıda %12 yi geri alacaksın.

@CarryLeMore aynen bende sizin gibi alırım değiştirmeli şekilde kullanırım ve bir de ekran koruması için sağlam marka ne önerirsiniz ona para veririm.

Spigen en sağlamı diye biliyorum.

S22 Ultra varken 14 veya 14+ almak çok mantıksız... Ayrica Z Fold 4'ü 4-5 yıl fersah fersah kullanirsin, satmana gerek kalmaz. Hoşuna gittiysen al, öyle kolay kolayda çizilmiyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok ayrı dünyaların telefonları, kötülemenizi saçma buldum. İyiye iyi kötüye kötü diyebilmek lazım. Her iki telefon da çok güzel ancak arkadaşın kriterlerinde iPhone kesinlikle önde. Ki uzun kullanılabilirlik açısından da iphonu kesinlikle geçemiyor Android telefonlar. Şu devirde hala sorunsuz bir şekilde iPhone 5 kullanan o kadar çok insan var ki.

Son düzenleme:
@Iıberke hocam Türkiye cihazı alacağım başım ağırmasın.

@CarryLeMore aynen uzun kullanabilme ve optimize kalması iyi ama Samsung şöyle artı var katlanabilir telefon ve kamerası iyi ve tablet gibi açabiliyorsun ekranı farklı bir deneyim olmuş oluyor.

@CarryLeMore şöyle biraz önce işlemci konusunda önde 14 Pro A16 çipi 3.46 8 gen 1 Plus 3.2 arada çok fark yok ama daha iyi iPhone.

@CarryLeMore hocam bir kronik pil şişmesi varmış 14 Pro'larda doğru mu?

Son düzenleme:
Hayır ekran nedeniyle daha fazla batarya tüketiyor, 500 MAH'da geride ayrıca.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@EmirhanTr82 Siyah ve beyaz arasında siyah derim. Sattığında fiyatı etkileyecek bir şey değil. Fold 4'ü denemeden alma. Ben almam şahsen. Derin mor rengi hoşuma gidiyor. Renkler zevk meselesi.
mah farkını biliyorum 4500 ama telefon ilk çıktığı dönemde yapılan batarya testlerinde Z Fold 4 ve Flip 4 az farkla geçiyordu S22 Ultra'yı.
S22 serisini. Sonraki güncellemeler ile batarya ömrü arttırıldığı için de değişmiş olabilir tabi, o açıdan bakmadım. S22'nin 5-6 saat olan ekran süresi 6-7 saat civarına çıktı diyorlardı.

Ve hocam benim tavsiyem de zaten tasarımcılar gibi vs. katlanabilir telefon gerektiren/faydası olacak bir sebep/iş olmadıkça normal telefonlara yönelmesi. Biraz bekleyip S23 alınabilir örneğin.
S23 serisinin nasıl bir ekran süresi vs. sunduğunu bilmiyorum çünkü yepyeni çıktılar ama 8 Gen 2'nin 8+ Gen 1'den de daha verimli ve güçlü olduğunu biliyorum. Üst düzey model testlerinde genelde bataryası ilk bitenlerden olan Xiaomi'nin bile 8+ Gen 1 ile 8 Gen 2 arasında %20 şarj falan fark ardı. Ve iPhone 14 Pro Max'e yetişmek üzereydi. Tek olay şu S23 serisindeki 8 Gen 2 farklı overclocklu şekilde geliyordu galiba. Bunu kalıcı yaparlarsa batarya ömrü düşer ve performans tepe noktaya çıkar ama kalıcı değilse ve karar kullanıcıya kalıyorsa (oyun modu vs. gibi) iki konuda da baya memnun eder. Zaten S23 serisi TR'ye gelene kadar illa incelemesi olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
@Iıberke hocam Türkiye cihazı alacağım başım ağırmasın.

@CarryLeMore aynen uzun kullanabilme ve optimize kalması iyi ama Samsung şöyle artı var katlanabilir telefon ve kamerası iyi ve tablet gibi açabiliyorsun ekranı farklı bir deneyim olmuş oluyor.

@CarryLeMore şöyle biraz önce işlemci konusunda önde 14 Pro A16 çipi 3.46 8 gen 1 Plus 3.2 arada çok fark yok ama daha iyi iPhone.

@CarryLeMore hocam bir kronik pil şişmesi varmış 14 Pro'larda doğru mu?
Kronik olsaydı apple toplatırdı telefonu bence. Benim Pro Maximde öyle bir sorun yaşanmadı hiç. Yurt dışından alırsan türkiye kaydını yaptıktan sonra satamazsın o cihazı, tekrar yurt dışında satmanız gerekir. 14 Pro tabii önde ben 13 Pro ile 14 arasında söylemiştim.

@TechnOm4n siz hangisini almamı öneriyorsunuz kısaca.
Hemen almanız gerekmiyorsa S23'ün TR'ye gelmesini ve önlem olarak incelemelerini bekleyebilirsiniz. Ben olsam bu zamanda S23 alırdım. Muhtemelen yanında 1000-2000₺ civarında bir hediye de olacak yani 24.000₺'ye falan olacak. Ben 8 Gen 2 ve S23'e güveniyorum.

Ekleme: hele şu an gelmiş, incelemelerine falan da bakıp alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar aklımda Samsung Z Fold 4 var ama bilemiyorum alsam mı diye. iPhone gibi satarken çok değer kaybeder mi acaba? Son olarak kamerası ve pil ömürlülüğü nasıldır? O kadar, diğer seçenekler ise sizin fikriniz.
Cihazı Türkiye'den mi alacaksın ? Yurtdışından mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı