360 Total Security Steam Virüs Sorunu

yuppie06

Hectopat
Merhabalar öncelikle, kolay gelsin.

Bilgisayarıma format attım, formattan sonra doğal olarak Steam'i kurdum ve oyunlarımı yedekten geri yükledim. Oyunlar geldi fakat oyunlara girmek istediğimde Steam'in oyunu ilk açılışta yaptığı ön yükleyici geliyor ve 360 Total Security sürekli bir trojen vari bir sorun veriyor. Ben de korktğum içi hep block diyorum ve işlem bitince oyun ya net framework yok diye hata veriyor ya da başka hatalar... Bazı oyunlar düzgün açılıyor. Karışık yani kafasına göre ama Arma 3'te netframework yok dedi ve oyunu launcher ını açmadı.

Problem ile ilgili ss im ;

vEdkv4.png

Kırmızı ile yazdığı Left 4 Dead 2 oyununu steamden kaldırdım ve Wteam klasöründen oyunun klasörünü de kaldırmama rağmen hala o dizini gösteriyor anlamış değilim. :)

Bir de Skyrim'de hep block yapmama rağmen launcherım açıldı fakat bu seferde Comodo firewall Skyrim launcher şu şu Windows dosyalarını değiştirmek istiyor izin veriyor musun ? tarzı sorular sordu, izin verdim gerçi ama yabancı forumlarda şöyle bir baktım. Comodo firewall sanırım her uygulama başında bunu söylüyormuş kullanan veya bilgi sahibi arkadaşlarımız var ise doğruluk payını öğrenebilir miyim ? Herhangi bir sıkıntı çıkmaz umarım sonuçta tertemiz bilgisayar ve paramla orijinal almış olduğum oyunlar.

Comodo Firewall ile ilgili sorunumun ss i ;

İlk başta steam güvenilir bir uygulamadır ama onun açmaya çalıştığı "adventure-capitalist.exe" bilinmiyor tarama için comodo ya göndermek ister misiniz ? diyor izin veriyorum ardından aşağıdaki resimde görülen pencereden 3-4 tane çıkıyor hepsine izin veriyorum ve oyunun launcherı geliyor büyük ihtimal play dediğimde yine bir kaç uyarı verecek.
627gd9.png

Konu ile ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virus uyarısı değil bu. 360'daki başka dosyayı modifiye etmesi için oradan Allow'u seçip onaylaman gerekirdi. Bu hips tabanlı bir uyarı sistemidir.

Comodo'daki uyarı da aynı şekilde. Kayıt defteri girdisini değiştirmesi için uyarı vermen gerekir. Biraz hips tabanlı güvenlik yazılımları hakkında araştırma yap. Her sorduğunu engelleyip virus sanma ya da hips özelliği içermeyen sıradan güvenlik yazılımları kullan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı