360 Total'ın bulduğu virüsleri Kaspersky'ın bulamaması

Mert_Demir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. 360 Total Security kullanıyordum artık saçma saçma virüs tespitleri canımı sıktı ve sistemdeki bazı sebeplerden dolayı KasperSky IS 2016'ya geçtim. Şuanlık 30 günlük sürümü kullanıyorum. KasperSky Rusların olduğu için kullanmaktan çekiniyorum özellikle şu siber saldırılardan dolayı aşırı çekiniyorum. Aklımda KasperSky'ı kaldırıp Norton IS kullanmak var. 360 Total 3 virüs bulduğunu söyledi KasperSky bilgisayarın temiz olduğunu söyledi. Şimdi sizce bu tereddütüm normal birşey mi yoksa gönül rahatlığıyla KasperSky kullanabilir miyim ? Biri detaylıca yazarsa kafamdaki tüm soru işaretleri yok olucak.

@THE_MILLER @Recep Baltaş @Murat5038 @Ali Güngör

Sizin yorumlarınız benim için çok önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Privacy Policy bakımından en sıkıntılı yazılımlardan birini kullanıyorsunuz zaten (Qihoo 360). Comodo CEO'su Melih Abdulhayaloğlu şunları söylemişti;

- Antivirüs programları bilgileri hükümete verir.

“Doğru, her antivirüs şirketi hangi hükümetle çalışıyorsa bilgilerinizi paylaşır, buna mecburdur. Kaspersky ise Rus, McAfee ise ABD’de vardır bilgileriniz. ”

Ben şu an Kaspersky kullanıyorum, Mehil Beyin dediği gibi hangi yazılımları kullanırsak kullanalım maalesef bilgilerimiz bir şekilde gidiyor. Açıkçası yapacak pek bir şey yok. Buna rağmen ben hala Kaspersky kullanıyorum ve öneriyorum.

Büyük ihtimal Qihoo 360'ın bulduğu yanlış alarmdır.

Privacy Policy bakımından en sıkıntılı yazılımlardan birini kullanıyorsunuz zaten (Qihoo 360). Comodo CEO'su Melih Abdulhayaloğlu şunları söylemişti;

- Antivirüs programları bilgileri hükümete verir.

“Doğru, her antivirüs şirketi hangi hükümetle çalışıyorsa bilgilerinizi paylaşır, buna mecburdur. Kaspersky ise Rus, McAfee ise ABD’de vardır bilgileriniz. ”

Ben şu an Kaspersky kullanıyorum, Mehil Beyin dediği gibi hangi yazılımları kullanırsak kullanalım maalesef bilgilerimiz bir şekilde gidiyor. Açıkçası yapacak pek bir şey yok. Buna rağmen ben hala Kaspersky kullanıyorum ve öneriyorum.

Büyük ihtimal Qihoo 360'ın bulduğu yanlış alarmdır.
Ben Comodo kullanıyorum, iyi bari en azından bizim ülkede kalıyor o zaman. :D

360'ın zaten ülkemizde iyi olan bir AV değil. Bunu seneler önce de bildiğimden paylaşmıyordum yayılmasın diye. Ancak Türkiye'den bilen kişiler doğru geri bildirimlerle bu tür sorunlar kalkacaktır ancak önemli olan Türkiye'de güvenlikte bilgili insanın az olması :) Combofix'i AV sanıp süper diyen bir ülkede bu tür şeyler yapılamaz.

Bulduklarını paylaşmadan da sallamak istemiyorum. Ancak büyük ihtimal yanlış alarm. Kaspersky'ı kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı