3600 işlemci oyun sırasında 80 derece oluyor

Trebleex

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler benim işlemcim çok ısınıyor 3.9 GHz de kullanıyordum geri 3.6 GHz'ye çektim. İşlemcim 3600 boşta 49-50 derece aralığında geziyordu belki de oyundan çıktığımdan biraz daha fazla çıkmış olabilir. Oyunlara gelirsek FIFA 22 oyununda 85'e kadar çıktı. Valorant oyununda ortalama 80 civarı gidiyor sizce nedeni nedir? Sıvı soğutucum da var kasanın camı da açık. Sıvı soğutucu SilverStone pf 240.

Muhtemelen soğutucuyu tam sıkamadınız ya da macunda bir sıkıntı var macun değişin düzelir.

Macunu doğru sürmemiş soğutucuyu az sıkmış olabilirsiniz sıvı soğutmanızın fanlarınada bakın sıkıntı olmasın.

Hocam ben soğutucuyu takmamıştım da nereden sıkılıyor acaba söyleyebilir misiniz?

Sıcaklık fazla. Ben 1.3v 4.575GHz de kullanıyorum sıvı soğutma ile boşta 45 oyunlarda 60 dereceyi geçmiyor.

Hiçbir fikrim yok hocam hatırladığım kadarı ile zaten ilk aldığımda da işlemci çok ısınıyordu GoW oyununda 85 dereceleri Forza 4 de 85 dereceleri görmüştüm.

Son düzenleme:
Hocam ben soğutucuyu takmamıştım da nereden sıkılıyor acaba söyleyebilir misiniz?

Hiçbir fikrim yok hocam hatırladığım kadarı ile zaten ilk aldığımda da işlemci çok ısınıyordu GoW oyununda 85 dereceleri Forza 4 de 85 dereceleri görmüştüm.

Tamam soğutucuyu söküp macunu değişip tekrar takın.

Geri
Yukarı