3600 MHz RAM 2666 MHz'de çalışıyor

anilbey55

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 3600 MHz RAM aldım fakat RAM'ler 2666 MHz'de çalışıyor. BIOS'tan profile 1 işlemi de yaptım bu sefer American F1 setup kısmı geliyor. Bir türlü 3600'e çıkaramadım yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
ROG STRIX X470-F GAMING Anakart, AMD RYZEN 7 2700X İşlemci

ROG STRIX X470-F GAMING Anakart, AMD RYZEN 7 2700X İşlemci
Anakartınız 3600MHz destekliyor olsa bile işlemcinizin bu hızı açamama ihtimali var. AMD'nin 1000 ve 2000 serisi işlemcilerde karşılaşılan bir durum. Yüksek RAM hızlarında çalışamayabiliyorlar.

Tavsiyem BIOS güncellemesi yapıp RAM hızlarını çalıştırabildiğiniz en yüksek hızda çalıştırmaktır.
XMP profilini açıp RAM hızını kendiniz elle düşürmeniz lazım. 3200MHz'den başlayıp tek tek yükseltin. Stabil çalışan hızı buluna kadar yükseltmeye devam edin. Ekrana görüntü gelmediğinde en son denediğiniz hızda çalışmadığını anlayacaksınız.

BIOS güncellemesi ile bir ihtimal 3600MHz çalışabilir, fakat garantisi yok.

Beta Sürüm BIOS indirmenizi tavsiye etmem, en son çıkan BETA olmayan sürümü indirip kurun.

Anakartınız 3600MHz destekliyor olsa bile işlemcinizin bu hızı açamama ihtimali var. AMD'nin 1000 ve 2000 serisi işlemcilerde karşılaşılan bir durum. Yüksek RAM hızlarında çalışamayabiliyorlar.

Tavsiyem BIOS güncellemesi yapıp RAM hızlarını çalıştırabildiğiniz en yüksek hızda çalıştırmaktır.
XMP profilini açıp RAM hızını kendiniz elle düşürmeniz lazım. 3200MHz'den başlayıp tek tek yükseltin. Stabil çalışan hızı buluna kadar yükseltmeye devam edin. Ekrana görüntü gelmediğinde en son denediğiniz hızda çalışmadığını anlayacaksınız.

BIOS güncellemesi ile bir ihtimal 3600MHz çalışabilir, fakat garantisi yok.

Beta Sürüm BIOS indirmenizi tavsiye etmem, en son çıkan BETA olmayan sürümü indirip kurun.
Hocam BIOS'u dün güncelledim. Betadan bir önceki sürümde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video işimi görür mü?

Hocam BIOS'u dün güncelledim. Betadan bir önceki sürümde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video işimi görür mü?
Videoya baktım, tam ihtiyacınız olan video bu. İşinizi görecektir.

Hocam teşekkür ederim. Şu anda 3066 MHZ'ye kadar çıktı 3133'e alınca otomatik onarım ekranı geliyor açılırkenç 3066'da sorunsuz çalışıyor. Neden acaba?
Hocam düzeltme yapıyorum 15 dkka çalıştı 3066 mhz'^de sonra bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı dedi yeniden başlattı. Ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Hocam teşekkür ederim. Şu anda 3066 MHZ'ye kadar çıktı 3133'e alınca otomatik onarım ekranı geliyor açılırkenç 3066'da sorunsuz çalışıyor. Neden acaba?
İşlemcinin içerisindeki bellek kontrolcüsünün yapabildiği maksimum hız odur. Maalesef yapılabilecek farklı bir şey yok. En azından ben farklı bir yöntem bilmiyorum.

Hocam düzeltme yapıyorum 15 dkka çalıştı 3066 mhz'^de sonra bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı dedi yeniden başlattı. Ne yapmalıyım?
3000 deneyin, stabil mi kontrol edin. Stabil olan değeri buluncaya kadar düşürün.

İşlemcinin içerisindeki bellek kontrolcüsünün yapabildiği maksimum hız odur. Maalesef yapılabilecek farklı bir şey yok. En azından ben farklı bir yöntem bilmiyorum.

3000 deneyin, stabil mi kontrol edin. Stabil olan değeri buluncaya kadar düşürün.
Hocam düşürdüm. 3000'deyim şu anda fare de çok nadir ufak takılmalar oluyor normal midir bu? Ayrıca dram voltage değerlerini auto'da bıraktım kendisi ayarlaması için. İlla videodaki gibi arttırma yapmam gerekiyor mu? Çünkü zaten mhz değerini arttırınca o otomatik voltaj değerini de arttırıyor videoda söylenilen voltaj değerine otomatik kendi çekiyor diye tekrar arttırmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı