3600 MHz RAM ASUS TUF B450 uyumu

dwking

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar ASUS TUF B450 PRO GAMING Kullanıyorum dün Vatan'dan
Bu RAM'i aldım fakat RAM'i taktığımda 21333 MHz'de açılıyor bunu Auto olarak 3600 MHz'ye çektiğimde ekran gelmiyor bende 3200'e çektim BIOS'u sıfırlayıp 3200 MHz hızda çalıştı PC açıldı. Daha sonra 3400'e çekitiğimde ekran geliyor fakat Windows ekranına gelince rest e düşüyor ASUS'u aradım ve destekleyip desteklemediğini sordum ve destekliyor dendi ve RAM'lerde sorun olabileceğini söylediler deneye bileceğim şu an bir yer yok bu sorunu yaşayıp çöze bilen var mı BIOS'um güncel

Merhaba arkadaşlar ASUS TUF B450 PRO GAMING Kullanıyorum dün Vatan'dan
Bu RAM'i aldım fakat RAM'i taktığımda 21333 MHz'de açılıyor bunu Auto olarak 3600 MHz'ye çektiğimde ekran gelmiyor bende 3200'e çektim BIOS'u sıfırlayıp 3200 MHz hızda çalıştı PC açıldı. Daha sonra 3400'e çekitiğimde ekran geliyor fakat Windows ekranına gelince rest e düşüyor ASUS'u aradım ve destekleyip desteklemediğini sordum ve destekliyor dendi ve RAM'lerde sorun olabileceğini söylediler deneye bileceğim şu an bir yer yok bu sorunu yaşayıp çöze bilen var mı BIOS'um güncel

İşlemciniz kaldırmıyordur.

İşlemci ryzen 3600

Attığınız RAM linkindeki ürün kodu Asus'un sitesinde uyumlular arasında görünmüyor.

Ryzen 5 3600 destekliyor bu frekansı. XMP'ı açın Profil 1'i seçin bakalım ne olacak?
Onuda uyguladım ama aynı sorun devam etti onu açıp ram frekansını 3200 e çekince açılıyor yani manuel olarak 3600 yaptım gene açılşmamıştı gene bu ram frekansını kullanan arkadaşımız var ise bana manuel resimlerini atarsa uygulaya bilirim
Attığınız RAM linkindeki ürün kodu Asus'un sitesinde uyumlu olarak görünmüyor.

Asusu aradığımda bir sıkıntı çıkartmayıp çalışacağını söylediler

Attığınız RAM linkindeki ürün kodu Asus'un sitesinde uyumlular arasında görünmüyor.

Ben de bu listeyi atacaktım ancak buradan Ryzen 3000'i seçip açınca üstteki linkte TUF B450 PRO yerine "TUF_B450M-PLUS_GAMING" yazıyor. Aynıdır büyük ihtimalle ama yeni gördüm böyle yazdığını.

Geri
Yukarı