3600 OC'un stabil olmasına gerek var mı?

Nitrogene

Decapat
Selamlar ben 3060 Ti geçtiğim için işlemcim 3600 darboğaz yapıyor. Ben de bunu OC ile az da olsa çözmeye çalışıyorum ve işlemciye 4.6 GHz verebiliyorum. 4 volajda çalışıyor ve heavyload, Cinebench gibi testlerden kapanmadan geçiyor ama sıra Prime95'e geldiğinde son testlerderde kapanıyor bunu 4.5 GHz yaparak engelleyebiliyorum ve Prime95 testinden de başarılı geçiyor 4.6 GHz de kullansam sorun olur mu oyunlarda vs sorun çıkartmıyor bayağı uzun test ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar ben 3060 Ti geçtiğim için işlemcim 3600 darboğaz yapıyor. Ben de bunu OC ile az da olsa çözmeye çalışıyorum ve işlemciye 4.6 GHz verebiliyorum. 4 volajda çalışıyor ve heavyload, Cinebench gibi testlerden kapanmadan geçiyor ama sıra Prime95'e geldiğinde son testlerderde kapanıyor bunu 4.5 GHz yaparak engelleyebiliyorum ve Prime95 testinden de başarılı geçiyor 4.6 GHz de kullansam sorun olur mu oyunlarda vs sorun çıkartmıyor bayağı uzun test ettim.

Isı kaynaklı sorunun olabilir.
Başka bir sorun olacağını sanmam.

Merhaba, her oyunda geçerli olmasa da güncel oyunlarda bulunan bir özellik olan işleme çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz. 1080P dahi oynasanız dediğim ayar ile birlikte bu çözünürlüğü %200'e kadar arttırabilirsiniz. Bu şekilde darboğazın önünü kesersiniz.

Sorun olacağını düşünmüyorum dostum.

Bunu oyunlarda test etmeniz sanki daha iyi olur gibi, oyun oynarken de kapanmıyorsa ve bu duruma göz yummayı kabul ediyorsanız 4.6 GHz'de kullanıp kullanmamak size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı