3600'den beklediğim verimi alamıyorum

theformul

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar,

Başlıkta alamıyorum yazdım fakat aslında sormak istediğim alabiliyor muyum acaba?

3200 MHz 16 GB RAM var. Stok soğutuculu 3600 işlemcim ve ekran kartım maalesef stoklar düzelene kadar RX 570 4 GB.

OBS'de yayın denemeleri yapıyorum ve Warzone oldukça kasıyor. Bunun sebebi OBS ayarları olabilir hala arayıştayım. Oyun oynadığım ekranda kasma yok normalde aldığım 70 80 FPS'de oynuyorum ama OBS ekranım kasıyor.

Asıl sormak istediğim atıyorum Warzone'da Alt+Tab yapınca 2 3 saniye siyah ekranda falan kalıyorum. Alt+F4 çektiğimde de aynı durum. Programdan bakıyorum oyun esnasında işlemcim %60 70 kullanılıyor. Hani boş yeri de var aslında. Ya da Photoshop ile çalışırken de böyle aşırı seri değil.

3600 tabii ki çok üst düzey değil zaten 1650 liralık bir işlemci ama hani bayağı F/P canavarı diyorlar ya. Sizce bende bir sorun mu var yoksa hani işlemci zaten bu mu fazla mı büyütmüşüm ben. Warzone zor oyun yani şak diye çıksın girsin 3600 için zor mu?

Ve yük altında 82 83 dereceleri görüyor sorun oluşturur mu yoksa ek fan gerekli mi? Teşekkürler.

Selamlar,

Başlıkta alamıyorum yazdım fakat aslında sormak istediğim alabiliyor muyum acaba?

3200 MHz 16 GB RAM var. Stok soğutuculu 3600 işlemcim ve ekran kartım maalesef stoklar düzelene kadar RX 570 4 GB.

OBS'de yayın denemeleri yapıyorum ve Warzone oldukça kasıyor. Bunun sebebi OBS ayarları olabilir hala arayıştayım. Oyun oynadığım ekranda kasma yok normalde aldığım 70 80 FPS'de oynuyorum ama OBS ekranım kasıyor.

Asıl sormak istediğim atıyorum Warzone'da Alt+Tab yapınca 2 3 saniye siyah ekranda falan kalıyorum. Alt+F4 çektiğimde de aynı durum. Programdan bakıyorum oyun esnasında işlemcim %60 70 kullanılıyor. Hani boş yeri de var aslında. Ya da Photoshop ile çalışırken de böyle aşırı seri değil.

3600 tabii ki çok üst düzey değil zaten 1650 liralık bir işlemci ama hani bayağı F/P canavarı diyorlar ya. Sizce bende bir sorun mu var yoksa hani işlemci zaten bu mu fazla mı büyütmüşüm ben. Warzone zor oyun yani şak diye çıksın girsin 3600 için zor mu?

Ve yük altında 82 83 dereceleri görüyor sorun oluşturur mu yoksa ek fan gerekli mi? Teşekkürler.

Hocam bilmem sebebi o mudur fakat ekran 75Hz ise siyah ekran gecikmesi olabilir. Ben 144Hz monitörde 75Hz açık unutmuştum öyle gecikmeler oluyordu.

Cinebench R23 ile test eder iseniz güzel olur, ek olarak AIDA64 üzerinden sistem kararlılık testi yapabilir ve sistemin güncel sıcaklıklarına bakabilirsiniz. R5 3600 güzel işlemcidir montajda bir hata yok ise bu kadar ısınması ekstra voltajdandır işlemci normalde ısınmıyor ama fazla voltaj çekiyor bu yüzden ısınıyor 4.2 GHz 1.2 volt ile denersiniz.

Selamlar,

R23 Testi yaptım. Pek bilgim yok girdim ve multi, single run yaptım.

Multide 4657
Single 1232 aldım.

Multide %100 işlemci kullandı ve 85 86 dereceyi gördüm. Single'da 20 30 kullandı ve 60 65 derece gördüm.

İnternetten baktım 3600 ile herkes R23'te 9000 küsür alıyor bende bir sorun mu var ben yanlış mı anlıyorum? Kasam Dark Guardian Pro 4 fan var.

Ne yapabilirim acaba?

Geri
Yukarı