3600MHz RAM 2133 MHz'de çalışıyor

BUGR4H4NNN

Decapat
Daha fazla  
Cümleten kolay gelsin. Bir hevesle 3600MHz RAM aldım. Bir kere adam akıllı sistem topluyorum, iyi olsun dedim. Bugün bir baktım, 2133MHz çalışıyor. Sonra internette ASUS BIOS'tan nasıl yapılır diye baktım, aynısını yaptım yine 2133 MHz'de kaldı. Daha ilginci direkt BIOS'a atıyor tekrardan.
Bunu çözümü var mı? RAM'lerde XMP 2.0 desteği de var.
Anakart ASUS Z490-P.
İşlemci i5 10600K.
RAM PNY XLR8 Gaming 8x2 16 GB RAM.

Sorununuz çözüldü mü?
2666 yaptım bilgisayar hemen açıldı sonra dedim 3200 yapayım ekrana görüntü gelmedi 2 3 dk bekledim gelmedi bende tuşuna basarak kapatmak zorunda kaldım. yen,den açıldı bu sefer 2133 e geri dönmüş sonra 2933 deneyim dedim direk açtı 3600 hayal olucak gibi. bilseydim 3000 mhz alırdım 250 lira para cebimde kalırdı. Bide bilgisayarcıma götüreyim o baksın. Bios şuan ki kararlı şekil en güncel versiyon
i5 10600K 3600 destekliyor diye biliyorum.
3600 destekliyor mu bilmiyorum ama şuan 2933 mhz de çalıştırabildim en fazla

2666 yaptım bilgisayar hemen açıldı sonra dedim 3200 yapayım ekrana görüntü gelmedi 2 3 dk bekledim gelmedi bende tuşuna basarak kapatmak zorunda kaldım. yen,den açıldı bu sefer 2133 e geri dönmüş sonra 2933 deneyim dedim direk açtı 3600 hayal olucak gibi. bilseydim 3000 mhz alırdım 250 lira para cebimde kalırdı. Bide bilgisayarcıma götüreyim o baksın. Bios şuan ki kararlı şekil en güncel versiyon
Anladım, Z serisi çıkabiliyormuş 2666 üzerine fakat ne şekilde çıkıyor onu çözemedim. Sanırım manuel overclock ile daha üst frekanslar elde edilebiliyor. Biraz araştırdım fakat çözüm için kaynak bulamadım maalesef. Umarım sorununuz çözülür en kısa sürede. 🙏

Anladım, Z serisi çıkabiliyormuş 2666 üzerine fakat ne şekilde çıkıyor onu çözemedim. Sanırım manuel overclock ile daha üst frekanslar elde edilebiliyor. Biraz araştırdım fakat çözüm için kaynak bulamadım maalesef. Umarım sorununuz çözülür en kısa sürede. 🙏
Kardeşim çok teşekkür ederim. ben bi bilgisayarcıma gideyim zaten bana 5 10 dklık mesafede o çözer ben 3 tane video izledim onların yaptıklarını yaptım biosa geri atıyor interntte inceleme testlerine baktım 2933 ile 3600 arasında 5 10 fps oynuyor şuanda da world of tanks oynadığım için pekte takmıyorum ama peşini bırakmayacağım
Kardeşim bugün bi daha deneyim dedim 3600 olmadı sonra 3200 denedim oldu :) şuan 3200 de her oyunda yeter
arkadaşlar 3200 mhz yaptım world of tanks ve rdr2 de oyundan attı oyunlar açılıyor tam oyuna başlyacam oyunda atıyor ve kapanıyor çaresi nedir

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı