3600X için soğutucu önerisi

BIOS'tan yapiyorsun. Hizin 3.6 ya da 3.8 sabitler ve voltaj 1. ya da 1.2 sabitliyor. CPB acik geldigi için yani fabrikasyon overcloklu kendi kendine elektrik verip islemciyi isindiyor ama performans artiyor. Prof bir yayinci veya is vs tarzi degilsen kapatmani oneririm islemcin uzun kullanirsin.
Dediklerini cidden hiç bilmiyorum,normal bir oyuncuyum lol pubg gta5 falan belki video edit programı,daha acık konuşabilme ihtimaliniz var mı hocam kusura bakmayın tecrübelisiniz en azından yardımcı olursanız cok sevinirim

Overclock menusu vardir BIOS'ta oraya gir Core performance Boost Auto dadir. Onu kapat sadece. Ya da tam olarak anakartini Google yaz Core performance Boost kapatma diye yaz cikar.

Oh hocam cok özür dilerim hata bende psu yazmışım soğutucu yazıcaktım
Overclock menusu vardir BIOS'ta oraya gir Core performance Boost Auto dadir. Onu kapat sadece. Ya da tam olarak anakartini Google yaz Core performance Boost kapatma diye yaz cikar.
Bunları nerden öğrendiniz ? İşte benim hiç bilgim yok şunu kapatsak iyi olur açsak iyi olur nasıl bilgi edine bilirim ? Öğrenmek için

Benim kasada fan diye bir şey yok :) bu arada eski bir kasa ona gore dusun. Benim islemci X'e gore isinan islemci bana yetiyor 3.6 GHz.
Oh hocam cok özür dilerim hata bende PSU yazmışım soğutucu yazıcaktım.

Bunları nereden öğrendiniz? İşte benim hiç bilgim yok şunu kapatsak iyi olur açsak iyi olur nasıl bilgi edinebilirim? Öğrenmek için.

Tabii ki burdan :)

Benim kasada fan diye bir şey yok :) bu arada eski bir kasa ona gore dusun. Benim islemci X'e gore isinan islemci bana yetiyor 3.6 GHz.

Tabii ki bu fromdan :)
Teşekkürler o zaman ben dediğinizi aklımda bulundurucan kaydettim,onu kapatınca oyunlarda bir sorun yaşar mıyım ?

Bir tik FPS sorunu olur 3.5 diyorum da ben PUBG'de şu an Ultra'da 120 110 FPS aliyorum ekran karti RX 5500 XT 4 GB. Senin 130 140 alman lazim en az :)

İşlemci : ryzen 3600x

Ekran kartı : rtx 2060

Ram : GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit

Anakart : asus b450m pro gaming

Psu : High Power 600W 80+ GOLD Performance GD Aktif PFC Güç Kaynağı

M2 ssd : SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 3200MB Yazma)
Hocam benim sistem bu umarım iyidir,psu hakkında da bilginiz varsa yorumlar mısınız yani sistem iyi mi

Yeni konular

Geri
Yukarı