3600X işlemci için ekran kartı önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
12000
Ryzen 7 3700X ile RTX 3070 kullanıyorum kartın performansı özellikle rekabetçi oyunlarda kesinlikle tatmin edici değil. Stoklara gelince benim düşüncem fiyatlar düşecektir. NVIDIA driverları düzeltene kadar bence almayın bu fiyatlar varken hem de hiç almayın. AMD ekran kartları performans olarak gayet iyi bence bir düşünün derim.

2K çözünürlükte mi oynuyorsunuz? Driverlar ile ilgili problem nedir? Uzak kaldım bir süredir yardımcı olursanız sevinirim.
Bu fiyata bu ürün alınmaz helede ventus modeli az sabredin rtx 3000 serisi alabilirsiniz. bu kartları alırsanız cok büyük zararla satarsınız.
Sanırım beklemek daha mantıklı gibi geliyor.

2K çözünürlükte mi oynuyorsunuz? Driverlar ile ilgili problem nedir? Uzak kaldım bir süredir yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam 1440p de 2080 Ti'dan daha düşük performans veriyor. 3000 series Low GPU usage veya 3000 series Low FPS yazarsanız forumlar bu konularla dolu kullanmayan insanlar maalesef öneriyor haklılarda fakat davulun sesi uzaktan hoş gelir. 1440p de oynamaktayım.

Arkadaşlar bütçemi artırdım ve yeni konu açmayıp buradan yazmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.
Gamegaraj’dan hazır sistem almayı düşündüm ve fiyat 20.000 TL.
R7 5800X.
2x8 3200MHz RAM.
ASUS X570 TUF gamin Plus anakart.
INNO3D ichill X4 RTX 3080.
970 EVO 500GB M.2 SSD.
750W 80+ Bronze Cooler Master PSU.
Ortalama 1000TL sıvı soğutma.

Ek olarak RX 6900XT seçersem 21.500 TL oluyor fiyat. AMD'den canı yanmış biri olarak seçmek ne kadar doğru bilemiyorum fiyat farkına göre performans sanırım epey farklı. RTX önemli değil ve oyun haricinde 3D modelleme yapıyorum.(solidworks, catia, 3DS Max vb.)
Sizce ne yapmalıyım beklemek gerekir mi? Dolar yükseliş gösterir mi?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Alacaksan şu an al bundan sonra artacak komple. 6900XT daha iyi oyun performansı verir, tercih edebilirsin.

Alacaksan şu an al bundan sonra artacak komple. 6900XT daha iyi oyun performansı verir, tercih edebilirsin.

Bende öyle olacağını düşünüyorum. Almışken en iyi sistemi almak istiyorum. AMD ekran kartında sorun yaşadığım için ön yargım var acaba driver sorunu var mıdır?

Hayır AMD sürücülerinde sorun yaşamazsın. Gayet iyidir Adrenalin, 580 kullanırken memnundum.

Hayır AMD sürücülerinde sorun yaşamazsın. Gayet iyidir adrenalin, 580 kullanırken memnundum.

Peki ek olarak tasarım programlarında NVIDIA tercih etmemin ek bir artısı olur mu? Çünkü dediğim gibi RTX önemsemiyorum ve sırf oyunda daha iyi bir görsel olsun diye oyun oynamadım, açıkçası performansa önem vermekteyim. Bu bağlamda sorun yaşar mıyım Blender ve 3DS Max programlarında optimizasyon gibi?

Sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. AMD bu konuda epey gelişti Navi'yle birlikte. Benzer performanslar alacağını düşünüyorum. Ekstra fazladan para verip Nvidia almaya değmez bence.

1611506224670.png

6900XT listeye eklenmemiş fakat 3070-3080 arasına geleceğini düşünüyorum.

Sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. AMD bu konuda epey gelişti Navi'yle birlikte. Benzer performanslar alacağını düşünüyorum. Ekstra fazladan para verip Nvidia almaya değmez bence.
Haklısın Ama RTX 3080 ile biraz daha uyguna geliyor sistem bilemedim :).

3080 daha uygunsa ona yönelmelisin, ben piyasayı bilmiyorum ondan 6900XT ucuz diye düşünmüştüm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı