3600X kasa parca değişim önerileri

Bromokriptin

Decapat
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X 3.80GHz 35MB soket AM4.
Anakart: ASUS B450M Dragon soket AM4 DDR4 mATX Gaming.
RAM: Team T-Force Vulcan TUF 16 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz Gaming RAM.
Ekran k: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB GDDR6 256bit Gaming ekran kartı.
M.2 SSD: Adata XPG SX6000 Pro 512 GB M.2 SSD disk.
SSD: SanDisk 480 GB SSD Plus sdssda-480G-G26 2.5" SATA 3.0 SSD.
Güc k: Corsair VS650 650W 80+ Power Supply.
Kasa: Corsair Carbide Spec Delta RGB tempered glass Gaming kasa.

Merhaba herkese. Sistemim yukarıda yazdığım gibidir. Sürekli olarak 35-40 sekme aktif olarak borsa ekranı kullanıyorum. Oyun şimdilik oynamıyorum. Ekran kartım yeterli diye düşünüyorum. Yardım istediğim konular ise

1)stok fan cok fazla ses yapıyor sıvı soğutma ihtiyacım var kaliteli sıvı soğutucu öneriniz ne olur?
2)usbc vb bağlantıları olan kasayı daha ileriye taşıyacak iyi bir anakart almak istiyorum. Kalan parcalara uyumlu öneriniz var mı?
3)işlemci yeterli gibi geliyor. RAM artırı mı yapmalı mıyım?
4)diyelim anakart ve sıvı soğutma aldım kalan sistem aynı kalarak, internetten izleyerek o ikisini bilgisayara kendim monte edebilir miyim?

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler. Bütçe sorunum yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Soğutucu olarak konuya bakabilirsiniz:

2) B450 isterseniz B450 Tomahawk Max II, B550 isterseniz MSI B550M PRO-VDH olabilir.

3) Sekmeler kastırmıyorsa RAM artırmaya gerek yok.

4) Edebilirsiniz.

Bence öncelikle böyle bir sisteme dolu ve güzel bir anakart alınmalı. B450 Tomahawk, Aorus Pro, Strix II gibi modellerden birisi tercih edilebilir. İşlemci soğutucu olarak da ML240L V2 gibi F/P bir ürün alınabilir.
Son olarak eğer sekmelerde donma kasma olmuyorsa RAM eklemesine gerek yok gibi ancak yine de ileriye dönük olması açısından 4X8 şeklinde 32GB yapılabilir.

1) Soğutucu olarak konuya bakabilirsiniz:

2) B450 isterseniz B450 Tomahawk Max II, B550 isterseniz MSI B550M PRO-VDH olabilir.

3) Sekmeler kastırmıyorsa RAM artırmaya gerek yok.

4) Edebilirsiniz.
Cevabınız icin teşekkür ederim.Anakartları inceledim daha da ileri düzey birşey alsam ne önerirsiniz ? Yani usb c olan usb 3.1 veya 3.2 iceren yıllarca kullanabileceğim bir model aklınızda var mı ?
Bence öncelikle böyle bir sisteme dolu ve güzel bir anakart alınmalı. B450 Tomahawk, Aorus Pro, Strix II gibi modellerden birisi tercih edilebilir. İşlemci soğutucu olarak da ML240L V2 gibi F/P bir ürün alınabilir.
Son olarak eğer sekmelerde donma kasma olmuyorsa RAM eklemesine gerek yok gibi ancak yine de ileriye dönük olması açısından 4X8 şeklinde 32GB yapılabilir.
Teşekkür ederim aynı şekilde ileri düzey bir anakart önerebilir misiniz bu sisteme uygun bildiğiniz var mı? usb c ve 3.1 - 3.2 destekleri olan ve özellikleri genel olarak daha ileri düzey bir anakart önerebilir misiniz ?

Ayrıca kendim araştırırken nelere dikkat etmeliyim.Yani diyelim 3400 tl olan bir model var 2000 tl olan ve 5000 tl olan bir model var.Hangi özellikler benim sistemime uygun veya değil diye özellikle dikkatli olmalıyım ?

Cevabınız icin teşekkür ederim. Anakartları inceledim daha da ileri düzey birşey alsam ne önerirsiniz? Yani usb c olan usb 3.1 veya 3.2 iceren yıllarca kullanabileceğim bir model aklınızda var mı?
Hocam bütçe sıkıntım yok demişsiniz ama tam bütçe verirseniz iyi bir öneri yapabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı